Sakote, šiuo žiemos laikotarpiu lauke niūru, šalta ir tamsoka? Mes sakome: nėra reikalo liūdėti – Vilniuje galite rasti daugybę lauko ir vidaus pramogų, kurios pakels ūpą ir suteiks energijos!

Liepkalnis: slidinėjimo kurortas Vilniuje

Kaskart važiuojant pro Liepkalnį akis pagauna lempomis apšviesti baltutėliai kalnai, trasos ir smagiai žemyn dumiantys slidininkai ir snieglentininkai. O kuo ne kurortas? Garantuotas sniegas, aktyvūs bendraminčiai, šilti gėrimai ir skanus maistas ant kalno stūgstančioje kavinėje. O kur dar nuostabi atsiverianti Vilniaus ir aplinkinių miškų panorama! Pabuvus ten atrodo, lyg tikrai buvai išvykęs.

Liepkalnio slidinėjimo centre šį sezoną rasite net 10 įvairaus sudėtingumo trasų bei 10 keltuvų. Jei neturite savo įrangos, ją lengvai išsinuomosite vietoje. O jei niekada nestovėjote ant slidžių ar snieglentės, profesionalūs instruktoriai jus greitai išmokys.

Plačiau

Atraskite geriausius Vilniaus restoranus ir vietinių pamėgtas vietas

Patirkite Vilniaus kulinarinį įvairiapusiškumą! Mūsų gidas po geriausius miesto restoranus ir gastronomines atrakcijas. Tradiciniai Lietuvos patiekalai, šiuolaikinės virtuvės skoniai ir nepakartojami maisto patyrimai laukia Jūsų Vilniaus restoranuose.

Plačiau

Pačiuožinėkite ant užšalusio ežero ar čiuožykloje

Kas gali būti romantiškiau nei čiuožinėjimas pačiūžomis ant užšalusio ežero gryname ore gamtos apsuptyje? Viena mėgstamiausių vilniečių vietų – „Galvės“ ežero pakrantė visai šalia Trakų pilies. Tačiau daug ežerų rasite ir pačiose Vilniaus pašonėse. Tiesa, ant užšalusių ežerų čiuožinėti galima tik įsitikinus, kad tai saugu!

Jei dar čiuožti nemokate, pasimokyti galite vienoje iš uždarų Vilniaus čiuožyklų: „Akropolio“ ar „Pramogų arenos“. Taip pat  kviečiame išbandyti ledo čiuožyklą po atviru dangumi Valdovų rūmuose (veikia iki sausio 31 d.).

Verkių ir Pavilnių takai ir panoramos

Nepamirškite užsukti ten, kur Vilniuje mėgsta lankytis gamtos mėgėjai ir, neabejotinai, įsimylėjėlių porelės – Verkių ir Pavilnių regioniniuose parkuose. Išvyskite žiemiškus vaizdus iš aukštai nuo Pūčkorių ir Verkių atodangų, Liepkalnio kalno. Verkių regioniniame parke rasite piligriminį Kryžiaus kelią, besidriekiantį 7 km, juo einant galima aplankyti 35 Vilniaus Kalvarijų stotis. Pabandykite surasti šalia kelio esantį stebuklingą šaltinį, kurio vandenį, tikėdami jo gydančiomis galiomis, nuo seno ragavo vilniečiai ir svetimšaliai maldininkai. Abiejuose parkuose rasite senovinius malūnus, įvairaus ilgio pasivaikščiojimų takus, o pasišildyti prisiglausite čia ištisus metus veikiančiose kavinėse. 

Plačiau

Geriausias laikas muziejams

Įdomios parodos ir renginiai visuomet praturtina kasdienybę, o žiema, kai už lango niūroka, gali būti pats tinkamiausias metas prasieiti po muziejus. Mes jums siūlome štai tokį komplektą:

Istorijų namai

Istorijų namai – tai erdvė, kurioje istorija lankytojams pristatoma ne kaip fiksuota praeitis, o kaip mūsų visų sukurta ir tebekuriama realybė.

Čia lankytojas yra kviečiamas kalbėti apie daugeriopą istorijos sampratą ir skirtingus požiūrius. Tai, kas vyko praeityje, dabar yra tiriama istorikų, archeologų, antropologų ir įkvepia dizainerius, menininkus, fotografus ir daugybę kitų kūrėjų. 

Plačiau

Kazio Varnelio namai-muziejus

Amerikos lietuvio, tapytojo ir kolekcininko, Kazio Varnelio darbus galite rasti įvairiuose Jungtinių Amerikos Valstijų muziejuose: Detroito, Akrono meno institutuose, Niujorko Solomono R. Guggenheimo, Čikagos šiuolaikinio meno, Ajovos universiteto muziejuose, privačių kolekcininkų rinkiniuose.

Analogų Lietuvoje neturinčiame optinio meno meistro Kazio Varnelio muziejuje taip pat eksponuojama menininko sukaupta kolekcija: istorinė grafika, žemėlapiai, renesansiniai ir barokiniai baldai, skulptūros, įvairių šalių, taip pat Amerikos taikomosios dailės kūriniai.

Plačiau

Vilniaus muziejus

2021 m. pavasarį duris lankytojams atvėrusiame muziejuje pristatomi unikalūs ir dar nežinomi, tačiau aktualūs pasakojimai bei miesto istorijos. Dinamiškas ir nuolat besikeičiantis, kaip ir pats miestas, muziejus kasmet pristato po 2–3 parodas, grįstas autentiškais miesto gyvenimo tyrimais. Išskirtinai Vilniui skirtas muziejus kviečia įdėmiau įsižiūrėti į mus nuolat supančią aplinką ir joje išvysti ką nors netikėto.

Plačiau

Jaukūs SPA malonumai

Kas geriausiai primins vasarą, jei ne pasipliuškenimas vandenyje, šiluma pirtyje ir SPA malonumai? Polinezijos aplinką ir nuotaiką dideliems ir mažiems kaip visada žada „Vichy“ vandens parkas su baseinais, atrakcionais, nusileidimo takeliais, pirtimis ir kitomis pramogomis. Jei norite paprakaituoti tradicinėje pirtyje, ją galite rasti ir pačiame mieste, pavyzdžiui, „Untu“ ar „Pilaitės malūno pirtis“.

O SPA Vilniuje yra išties daug! SPA malonumus galima atrasti „SPA Vilnius“, „Bokšto Spa“, „East Island SPA“, „Azia SPA“, „Nidos kopos“, kur pasitelkiama gintaro galia, ir dar daug kitur.  

Plačiau

Pasakiškas Vilnius iš dangaus

Ar žinojote, kad oro balionu galima skristi ne tik šiltaisiais metų sezonais? Žiemą oro balionai taip pat kyla ir kyla ne tik rytais ar vakarais – dažnai gali skristi ir dienos metu! Vilniaus ir Trakų vaizdas iš dangaus žiemos metu – pasakiškas. Tai lyg ledo karalystė iš nuostabaus fantastinio filmo. Sklęskite virš snieguotų stogų, rūkstančių kaminų, apsnigtų miškų, ledu pakaustytų ežerų, mėgaukitės magiška ramybe ir tyla. Beje, galite nustebti – skristi oro balionu žiemą gali būti ne taip šalta, kaip atrodo, juk skrendate pavėjui! Oreiviai sako, kad skrydžiui pakanka įprastinės aprangos, daugiau dėmesio reiktų skirti kojoms. 

Plačiau