Ar žinojote, kad oro balionu galima skristi ne tik šiltaisiais metų sezonais? Žiemą oro balionai taip pat kyla ir kyla ne tik rytais ar vakarais – dažnai gali skristi ir dienos metu! Vilniaus ir Trakų vaizdas iš dangaus žiemos metu – pasakiškas. Tai lyg ledo karalystė iš nuostabaus fantastinio filmo. Sklęskite virš snieguotų stogų, rūkstančių kaminų, apsnigtų miškų, ledu pakaustytų ežerų, mėgaukitės magiška ramybe ir tyla. Beje, galite nustebti – skristi oro balionu žiemą gali būti ne taip šalta, kaip atrodo, juk skrendate pavėjui! Oreiviai sako, kad skrydžiui pakanka įprastinės aprangos, daugiau dėmesio reiktų skirti kojoms.
Kaskart važiuojant pro Liepkalnį akis pagauna lempomis apšviesti baltutėliai kalnai, trasos ir smagiai žemyn dumiantys slidininkai ir snieglentininkai. O kuo ne kurortas? Garantuotas sniegas, aktyvūs bendraminčiai, šilti gėrimai ir skanus maistas ant kalno stūgstančioje kavinėje. O kur dar nuostabi atsiverianti Vilniaus ir aplinkinių miškų panorama! Pabuvus ten atrodo, lyg tikrai buvai išvykęs.
Liepkalnio slidinėjimo centre šį sezoną rasite net 10 įvairaus sudėtingumo trasų bei 10 keltuvų. Jei neturite savo įrangos, ją lengvai išsinuomosite vietoje. O jei niekada nestovėjote ant slidžių ar snieglentės, profesionalūs instruktoriai jus greitai išmokys.
Kas gali būti romantiškiau nei čiuožinėjimas pačiūžomis ant užšalusio ežero gryname ore gamtos apsuptyje? Viena mėgstamiausių vilniečių vietų – „Galvės“ ežero pakrantė visai šalia Trakų pilies. Tačiau daug ežerų rasite ir pačiose Vilniaus pašonėse.
Beje, įsigyti nuosavas pačiūžas – naujas ar dėvėtas – nėra brangu, o jų teikiamas malonumas bus didžiulis. Jei dar čiuožti nemokate, pasimokyti galite vienoje iš uždarų Vilniaus čiuožyklų: „Hoptrans“ prie Baltojo tilto, „Akropolio“, „Pramogų arenos“.
Tiesa, ant užšalusių ežerų čiuožinėti galima tik įsitikinus, kad tai saugu!
Taip taip, perskaitėte gerai – juk Vilnius yra viena žaliausių Europos sostinių! Na žiemą ji gal ir ne tokia žalia, veikiau žiemiškai žavinga. Tačiau jei norisi pabūti tikroje gamtoje, jums net nereikia išvažiuoti iš miesto!
Žygis aplink Vilnių? Nors ir visi 100 km! Būtent tokio ilgio specialus takas bėgikams ir žygeiviams driekiasi aplink Vilniaus miestą. Galite išbandyti 10 įvairaus ilgio (po 8–14 km) Vilnių juosiančios 100 km ilgio trasos atkarpas. Kad ir po vieną per dieną! Didžioji trasos dalis driekiasi ne asfaltu, o bekele – tai žymiai sveikiau jūsų kojų sąnariams. Ne tik sveikai pajudėsite, bet ir, tikime, atrasite jums dar nematytas Vilniaus vietas.
Nepamirškite užsukti ten, kur Vilniuje mėgsta lankytis gamtos mėgėjai ir, neabejotinai, įsimylėjėlių porelės – Verkių ir Pavilnių regioniniuose parkuose. Išvyskite žiemiškus vaizdus iš aukštai nuo Pūčkorių ir Verkių atodangų, Liepkalnio kalno. Verkių regioniniame parke rasite piligriminį Kryžiaus kelią, besidriekiantį 7 km, juo einant galima aplankyti 35 Vilniaus Kalvarijų stotis. Pabandykite surasti šalia kelio esantį stebuklingą šaltinį, kurio vandenį, tikėdami jo gydančiomis galiomis, nuo seno ragavo vilniečiai ir svetimšaliai maldininkai. Abiejuose parkuose rasite senovinius malūnus, įvairaus ilgio pasivaikščiojimų takus, o pasišildyti prisiglausite čia ištisus metus veikiančiose kavinėse.
Įdomios parodos ir renginiai visuomet praturtina kasdienybę, o žiema, kai už lango niūroka, gali būti pats tinkamiausias metas prasieiti po muziejus. Mes jums siūlome štai tokį komplektą:
Tai nauja, 2021 metais atverta erdvė, kurioje istoriją lankytojams norima pristatyti ne kaip užfiksuotą praeitį, o kaip mūsų visų kurtą ir tebekuriamą realybę. Cokoliniame aukšte išvysite XVIII–XX a. pirmos pusės lietuvių liaudies architektūros, interjero, darbo įrankių rinkinius, o pirmame ir antrame aukšte aplankysite įvairias parodas: apie senovės Egipto mumijų tyrimus, atveriamą Lietuvos totorių rankraštinį lobyną, parodą „Deivės ir kariai“, skirtą žymiausiai lietuvei archeologei pasaulyje Marijai Gimbutienei ir jos hipotezėms apie Europos kultūros raidą.
Šiame modernaus meno centre sausio ir vasario mėnesiais galėsite aplankyti keletą įdomių parodų: išvysite „Jaunojo tapytojo prizo“ konkurso finalistų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos darbus, fotografijos parodą „Permainų šventė“, analizuojančią šventės temą, Laisvydės Šalčiūtės kūrybą per MO muziejaus įkūrėjo Viktoro Butkaus matymo prizmę. Vasarį muziejuje bus galima išvysti „BAXT“ projektą – tai menininko Andrew Miksio fotografijos, jau 20 metų fiksuojančios Lietuvos romų gyvenimą.
Tai nauja Lietuvos sostinės pažinimo erdvė, skirta miesto gyventojams bei svečiams. Šiame muziejuje pristatomos įdomios miesto istorijos. Štai nuo sausio čia išvysite parodą „Gyvenimas Vokiečių gatvėje“. Ši gatvė kadaise kilo, degė, atgimė, buvo sugriauta ir užstatyta. Sužinokite, kas ten gyveno, iš kur tie žmonės atvyko ir ką ten veikė!
Kas geriausiai primins vasarą, jei ne pasipliuškenimas vandenyje, šiluma pirtyje ir SPA malonumai? Polinezijos aplinką ir nuotaiką dideliems ir mažiems kaip visada žada „Vichy“ vandens parkas su baseinais, atrakcionais, nusileidimo takeliais, pirtimis ir kitomis pramogomis. Jei norite paprakaituoti tradicinėje pirtyje, ją galite rasti ir pačiame mieste, pavyzdžiui, „Untu“ ar „Pilaitės malūno pirtis“.
O SPA Vilniuje yra išties daug! SPA malonumus galima atrasti „SPA Vilnius“, „Barboros svajose“, „East Island SPA“, „Azia SPA“, „Nidos kopos“, kur pasitelkiama gintaro galia, ir dar daug kitur.