Subačiaus gatvės apžvalgos aikštelė

Visais metų laikais išskirtinio Jūsų dėmesio tikisi netoli nuo Subačiaus ir Markučių gatvių sankryžos įrengta apžvalgos vieta, iš kurios atsiveria nepaprasto grožio Vilniaus senamiesčio panorama, turtinga senamiesčio kultūros, istorijos ir architektūros objektų.

Anksčiau Subačiaus gatve ėjo vienas iš seniausių Vilniaus kelių, kirtęs miesto sieną ir vedęs į tolimąsias Lietuvos žemes.

Subačiaus gatvė minima jau XV amžiaus dokumentuose. Spėjama, kad gatvės pavadinimas kilęs nuo čia XV amžiuje gyvenusio turtingo miestelėno vardo. Šios gatvės gale stovėjo Subačiaus vartai. Ši vieta ir jos apylinkės yra viena seniausių miesto dalių.

Trumpa istorija

Iš gatvių sankirtoje esančios apžvalgos aikštelės atsiveria gražiausia Užupio panorama. Nuostabiai atrodo ant Vilnios šlaito  stovinti XVIII amžiaus nedidelė grakšti šventojo Baltramiejaus bažnytėlė.

Dešiniau matyti Šventaragio slėnio bokštai ir kalvos, o šalia jų – senamiesčio namai, kuriuos viduramžiais miesto siena skyrė nuo tuometinio Tymo priemiesčio. Pašlaitės apačioje yra nedidelis jaukus Kūdrų parkas, anksčiau vadintas Misionierių tvenkiniais. Aikštelėje įrengta panoraminė informacinė lenta, kuri padės susiorientuoti bažnyčių bokštų gausybėje.

Taip pat iš šios aikštelės atsiveria Gedimino kalnas, Trijų kryžių kalnas, bažnytiniais bokštais turtinga panorama. Šiltojo sezono metu čia veikia lauko kavinaitė, kurioje galima pasimėgauti aromatinga kava, bandele ar pyrago gabalėliu.

Adresas:
Maironio / Subačiaus g., Vilnius 11350Google Maps

Verta pamatyti

Skveras ant „Live Square“ komplekso stogo
Skveras ant „Live Square“ komplekso stogo

Pačiame Vilniaus centre, ties Lukiškių aikšte, išaugęs kompleksas “Live Square” į apsnūdusią miesto dalį įnešė gaivių urbanistinių pokyčių.