Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Pūčkorių atodanga

Pūčkorių atodanga – įspūdingiausia ir aukščiausia atodanga Lietuvoje. Atodangos aukštis – 65 metrai, plotis – 260 metrų. Šis unikalus geologinis objektas dar 1974 metais buvo paskelbtas gamtos paminklu. Šiandien atodanga saugoma Pavilnių regioniniame parke, Pūčkorių kraštovaizdžio draustinyje. Pūčkoriai ir jų apylinkės – Pavilnių regioninio parko pasididžiavimas, žinomiausias ir lankomiausias objektas.

Nuo atodangos atsiveria įstabi Vilniaus apylinkių panorama: matosi Vilnios upės vingiai, Pavilnių regioninio parko kalvos ir miškai, Pūčkorių dvaras, buvusi patrankų liejykla. Šiek tiek tolėliau – Belmonto malūno senosios užtvankos liekanos.

Trumpa istorija

Iki šių dienų išliko prie Pūčkorių atodangos esančios tarpukario laikotarpio Lenkijos kariuomenės gynybinių įrenginių liekanos: apkasai, tranšėjos, gelžbetoninis bunkeris. 2013 m. buvo atidarytas sutvarkytas Pūčkorių atodangos apžvalgos takas. Nuo tada lankytojus čia pasitinka platūs laiptai, pasivaikščiojimui skirti mediniai takai, terasos, staliukai, pavėsinės. Šis takas pritaikytas ir neįgaliesiems.

Keliaujant vaizdingu Pūčkorių pažintiniu taku, Pūčkorių atodangą galima apžiūrėti tiek iš viršaus, tiek iš apačios. Dėl nuostabių vaizdų, geros įrangos ir patogaus privažiavimo Pūčkorių atodanga gausiai lankoma visus metus.

Pūčkorių atodanga yra Vilniaus miesto rytiniame pakraštyje, Naujosios Vilnios seniūnijoje, dešiniajame Vilnios krante, šalia Stepono Batoro gatvės.

Pažymėtina tai, kad Pūčkorių atodanga keičiasi. Vilnios slėnio dešiniajame šlaite nuolat yra  skardingas ruožas. Nestabilią jo būseną skatina upės erozija. Atodangoje regima senojo (Medininkų) apledėjimo nuogulų storymė, suraukšlėta paskutiniojo (Nemuno) ledyno. Akivaizdu, kad slinkdamas ledynas užgriebė priešpaskutiniojo ledynmečio suformuotas morenines bei tarpmorenines uolienas (moreninį priemolį su rieduliais, žvyrą, smėlį, aleuritą, molį ir kt.) ir jas permaišė.

Adresas:
Pavilnių regioninis parkas, Vilnius 11300Google Maps
Telefono nr.:
Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.