Trijų Kryžių kalnas

Baltas gelžbetoninis Trijų kryžių memorialas matyti iš tolo. Užlipę į kalną galėsite mėgautis įspūdingomis Vilniaus senamiesčio panoramomis. Kalno papėdėje plyti Bernardinų sodas ir teka Vilnelės upė. 12 metrų aukščio paminklas tapo tautinės tapatybės simboliu, tačiau šiandien jis dažnai apšviečiamas skirtingu apšvietimu, norint paminėti ypatingus įvykius Lietuvai ir pasauliui.

Trumpa istorija

XII – XIII a. ant Trijų kryžių kalno buvo pastatyta medinė pilis, čia buvo įkurta gyvenvietė. Istorija pasakoja, kad ant Trijų Kryžių kalno kankinių mirtimi mirė septyni pranciškonai, kuriuos pagonys, didžiajam kunigaikščiui Algirdui nežinant, pririšo prie kryžių ir nuo šio kalno numetė į upę. Tada kalnas ir gavo Trijų Kryžių vardą, nes šiam įvykiui atminti buvo pastatyti trys kryžiai, kurie iki šiol vis atnaujinami. Visgi yra istorikų, kurie teigia, kad šie kryžiai, kitų miestų pavyzdžiu, pastatyti Magdeburgo teisių suteikimo Vilniui proga.

Dabartinį memorialą sukūrė architektas ir skulptorius A. Vivulskis 1916 m., 1950 m. sovietų valdžia paminklą nugriovė, o 1988 m. jis buvo atstatytas.

Adresas:
Kalnų parkas, Vilnius 01100Google Maps

Verta pamatyti

Subačiaus apžvalgos aikštelė
Subačiaus apžvalgos aikštelė