TV bokštas

Vilniaus TV bokštas yra aukščiausias statinys šalyje ir teisėtai užima garbingą vietą tarp aukščiausių pasaulio televizijos bokštų. Pagal aukštį jis yra 8-as Europoje ir 26-as pasaulyje. Vilniaus TV bokšto aukštis yra 326,5 metro. Besisukanti apžvalgos aikštelė įkurta 165 m aukštyje esančioje TV bokšto žiedinėje dalyje – 19-ame bokšto aukšte (t. y. 55-ame aukšte, lyginant su daugiabučiais pastatais).

Esant giedram orui Vilniaus miestas ir jo apylinkės pro čia įsikūrusio restorano „Paukščių takas“ langus matomos net 50 km spinduliu. Minėtasis restoranas gali didžiuotis turėdamas vienintelę Lietuvoje tokiame aukštyje įrengta apžvalgos aikštelę. Žiedinės formos restorano grindys per 55 minutes apsisuka 360 laipsnių. Restoranas mielai priima tiek pavienius lankytojus, tiek turistų grupes. Čia vyrauja europietiškos virtuvės skoniai. Restoranas kviečia skanauti šviežių salotų, įvairių užkandžių, kepsnių ir desertų.

Trumpa istorija

Televizijos bokšto statyba užtruko 6 metus - jis buvo baigtas 1980 m. gruodžio 30 d. Tai iki šiol vis dar aukščiausias pastatas Lietuvoje. Bokštas - puikus statinys paminėti Lietuvai ypatingas datas ar šventes - dažniausiai jis yra apšviečiamas specialiai tai progai pritaikytomis spalvomis.

Televizijos bokšte įrengtas yra Kovos už laisvę muziejus, primenantis 1991 m. sausio 13 d. nakties įvykius, kai lietuviai iškovojo nepriklausomybę. Dvylikos Lietuvos gynėjų žūtys minimos mažais granito obeliskais prie TV bokšto.

Adresas:
Sausio 13-osios g. 10, Vilnius 04347Google Maps
Telefono nr.:
Darbo laikas:

I-VII: 11:00-21:00

Kaina pakilti į Televizijos bokštą:

I - VII 11:00-19:00
16 € suaugusiems
9 € vaikams nuo 4m., studentams, senjorams ir asmenims su negalia

Tik 8 € su „Vilnius Pass”

Verta pamatyti

Šv. Jonų bažnyčios varpinė
Šv. Jonų bažnyčios varpinė

Užkopus 45 m į viršų, senamiesčiu ir Vilniaus toliais grožėsitės tarsi iš paukščio skrydžio.