Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Šv. Jonų bažnyčios varpinė

Visiems pageidaujantiems grožėtis Vilniaus miesto panorama,  Šv. Jonų bažnyčios varpinė neabejotinai yra viena iš tinkamiausių sostinės vietų. Užkopus 45 m į viršų (ir tai bus net 193 autentiški mediniai laiptai), senamiesčiu ir Vilniaus toliais grožėsitės tarsi iš paukščio skrydžio. Tiesa, nesibaiminkite, Jums nereikės lipti laiptų pakopomis, kadangi pakilti ir nusileisti bus galima ir liftu.

Jeigu jau esate čia – būtinai pasigrožėkite ir Fuko švytuokle, kuri atvaizduoja Žemės sukimosi aplink savo ašį procesą. Ši švytuoklė yra įrengta bokšto antrame aukšte, tad nuo pakylos galima stebėti švytuoklės dinamiką. Čia pat taip pat žavi milžiniškas rutulys, kuris svyruoja keliasdešimties metrų aukštyje. Dienos bėgyje rutulys keičia savo padėtį ir taip perteikia žemės sukimosi aplink savo ašį efektą.

Trumpa istorija

Šv. Jonų varpinė, kurios aukštis siekia 68 metrus, yra Vilniaus universiteto ansamblio dalis, kuri buvo statoma nuo 1600-ųjų iki 1610 metų. Joje puikiai dera Renesanso bei Vėlyvojo Baroko architektūra. 

Adresas:
Šv. Jono g. 12, Vilnius, 01123Google Maps
Telefono nr.:
Darbo laikas:

Kasdien 10:00 – 19:00 val. (bilietai parduodami iki 18:30 val.)

Kaina:

5 € suaugusiems
3 € moksleiviams, studentams, senjorams

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.