Vilniaus universitetas

Vilniaus universitetas – vienas seniausių pasaulio universitetų. Jame  veikia 12 fakultetų, mokosi apie 23 tūkstančiai studentų. Senuosiuose Vilniaus universiteto rūmuose yra įsikūrusi universiteto administracija ir 3 fakultetai: istorijos, filologijos bei filosofijos. Čia veikia ir biblioteka, įkurta 1570-ais metais. Joje sukaupta daugiau negu 5 milijonai spaudinių ir senųjų rankraščių. Tarp jų – vienas iš dviejų pasaulyje žinomų pirmosios lietuviškos knygos – Martyno Mažvydo „Katekizmo“ – egzempliorių originalas.

Trumpa istorija

Vilniaus universitetas – vienas seniausių universitetų Rytų Europoje – buvo įkurtas tuo metu, kai Lietuvoje išplito reformacijos judėjimas, ir kovai su reformacija buvo pakviesti vienuoliai jėzuitai. Jėzuitų ordino vienuoliai greitai perėmė į savo rankas švietimą. 1569 metais jie įkūrė kolegiją, o 1579-aisiais – Vilniaus universitetą.

Vilniaus universiteto kompleksas formavosi kelis šimtmečius, todėl jį sudaro gotikos, renesanso, baroko ir klasicizmo architektūros pastatai. Viduramžių rūmų architektūra kontrastuoja su linksma studentiška atmosfera. Spalvingumo suteikia trylika vidinių kiemų, arkados ir galerijos. Kiemai pavadinti žymių universiteto auklėtinių ir profesorių vardais, Didžiajame kieme jiems atminti įrengtos memorialinės lentos.

Adresas:
Universiteto g. 3, Vilnius 01513Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Darbo laikas:

I-VI 9.00 – 19.00
VII 9:00 – 15:00  

Valstybinių švenčių dienomis universitetas nedirba

Kaina:

Individualiems lankytojams lankymas nemokamas.

Organizuotiems lankytojams taikomi šie įkainiai:
2 € suaugusiems 
1 € moksleiviams, studentams

Verta pamatyti

Pilies gatvė
Pilies gatvė

Pilies gatvė – seniausia ir puošniausia Vilniaus senamiestyje.