Vilniaus universiteto botanikos sodas

Jau daugiau nei 140 metų VU botanikos sodas yra neatsiejama universiteto ir sostinės gyventojų bendruomenės mokslo, švietėjiško ir socialinio gyvenimo dalis. Istorinės aplinkybės lėmė, kad botanikos sodas net keletą kartų buvo perkeltas.

Botanikos sodas yra įsikūręs ir lankytojų laukia bei įvairias paslaugas teikia dviejose Vilniaus vietose: Kairėnuose ir Vingio parke. Bendras botanikos sodo plotas – net 199 ha. Kiekvienu šiltojo sezono metu čia auga, žydi ir bręsta skirtingi augalai: tiek rūšiniai augalai bei įvairios jų veislės, atvežtos iš tolimų ir artimų kraštų, tiek vietinės žolės ir medžiai, čia augantys natūraliai.

Sodas įsikūręs Kairėnuose, senojoje dvarvietėje. Iki šių dienų  išlikęs parkas išsaugojo tvenkinių sistemą, išliko ir ūkiniai dvaro pastatai. Parke vyksta įvairūs kultūriniai ir pažintiniai renginiai: koncertai, parodos, paskaitos, mokymai, kūrybinės dirbtuvės bei įvairūs kiti renginiai.

Kairėnų botanikos sodo durys lankytojams atvertos ištisus metus. Lankytojams pageidaujant, čia rezervuojamos pavėsinės, iškylų aikštė, patalpos konferencijoms, galima užsisakyti edukacinę programą, kurią ypač mėgsta vaikai, ar įvairias ekskursijas. 

Trumpa istorija

Pirmasis Vilniaus universiteto botanikos sodas buvo įkurtas 1781 m. pačiame Senamiestyje, tačiau vėliau uždarytas ir 1919 m. iš naujo įkurtas Vingio parke. Nuo 1974 m. pagrindinis VU botanikos sodas iškeltas į Kairėnų dvaro sodybą. Šiandien tai - didžiausias sodas Lietuvoje, apimantis 199 ha plotą ir saugantis daugybę sodų, tvenkinių bei inovatyvią laboratoriją. Milžiniška 10000 augalų vardų kolekcija laikoma viena turtingiausių Baltijos šalyse. 

Adresas:
Kairėnų g. 43, Vilnius 10239Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Darbo laikas:

I-V 08:00-16:30 
VI-VII 10:00-16:30 

Kaina:

5 € suaugusiems
3 € moksleiviams, studentams, senjorams
10 € šeimos bilietas

Verta pamatyti

Kalnų parkas
Kalnų parkas

Kalnų parke stūkso keli kalnai. Žymiausias iš jų – Trijų Kryžių kalnas.