Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Kazio Varnelio namai-muziejus

Kada paskutinį kartą lankėtės gyvenamąjį namą primenančiame muziejuje? Tikriausiai sutiksite, kad tik pažinę savo ištakas galime kurti prasmingą ateitį. Apsilankymas dailininko, kolekcininko Kazio Varnelio (1917–2010 m.) namuose-muziejuje – puiki proga tai padaryti. Šis muziejus – Lietuvoje pirmasis muziejus, priklausęs kolekcininkui.

Nedidelėse salėse, kuriose gausu senosios gotikinės architektūros detalių, įrengtos istorinės grafikos, žemėlapių ir Vakarų Europos skulptūrų ekspozicijos. Jas papildo renesansinių, barokinių baldų ansambliai ir K. Varnelio kūrybos abstrakcijos.

Tokia kontrasto principu sukurta dermė ekspoziciją daro išskirtine. Penkiasdešimt metų kaupta ir Lietuvai padovanota K. Varnelio kolekcija reikšmingai praturtina Lietuvos kultūros vertybių rinkinius, užpildo Lietuvoje turimų kolekcijų spragas, pristato naujus eksponavimo principus.

Trumpa istorija

Kazys Varnelis žinomas ne tik kaip dailininkas, bet ir kaip kolekcininkas, bibliofilas. Dar būdamas studentas jis keliavo po Žemaitiją ir rinko liaudies meno dirbinius, juos fotografavo bei piešė. Karo metais, dirbdamas Bažnytinės dailės muziejaus direktoriumi Kaune, K. Varnelis įgijo būsimam kolekcininkui reikalingos patirties.

Gyvendamas Vakarų Europoje ir JAV, jis nuolat domėjosi aukcionuose vykusiomis varžytinėmis. Nemažai profesionalaus meno kūrinių įsigijo Frankfurto, Paryžiaus, Vienos bei kitų miestų aukcionuose.

1998 m. K. Varnelis grįžo į Lietuvą kartu su  savo kolekcija. Jos pagrindu Vilniuje ir buvo įsteigtas Kazio Varnelio muziejus. 2003 m. muziejaus kolekcijai suteiktas nacionalinis statusas, jis tapo Lietuvos nacionalinio muziejaus filialu, oficialiai pavadintu „Kazio Varnelio namai-muziejus“.

Adresas:
Didžioji g. 26, Vilnius 01128Google Maps
Telefono nr.:
Svetainė:
Darbo laikas:

III-VII: 10:00-18:00 
I-II: NEDIRBA

Valstybinių švenčių dienomis muziejus nedirba

Kaina:

€5 suaugusiems
€2 moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliems
Nemokamai su „Vilnius Pass”

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.