Kazio Varnelio namai-muziejus

Dailininko, kolekcininko Kazio Varnelio (1917–2010) namai-muziejus iš pirmo žvilgsnio primena nedidelį gyvenamąjį namą. Vis dėlto čia – daugiau nei keturiasdešimt ekspozicinių salių, kuriose dera senoji grafika, žemėlapiai, Vakarų Europos skulptūra ir tapyba, istoriniai baldai, taip pat Tolimųjų Rytų menas bei paties K. Varnelio optinio meno kompozicijos.

Kazys Varnelis gimė ir užaugo Lietuvoje. Antrojo pasaulinio karo metais išvyko studijuoti į Austriją, vėliau persikėlė Vokietiją, o 1949 metais pasitraukė į JAV. Čia jis išgrynino savo stilių, tapo žinomu optinio meno atstovu, taip pat aistringu senosios dailės ir retų knygų kolekcininku. Po daugiau nei penkių dešimtmečių, praleistų emigracijoje, 1998 metais K. Varnelis grįžo į Lietuvą, apsigyveno namuose Didžiojoje gatvėje ir įsteigė čia muziejų. Dailininkas nuolat tobulino ekspoziciją, kūrė netikėtus, kontrastingus derinius, ilgainiui patį muziejų jis pavertė meno kūriniu.

Šiandien lankytojas savarankiškai gali apžiūrėti keturiolika muziejaus salių. Kitos lankomos su gidu iš anksto susitarus. Išplėstinė ekskursija suteikia progą ne tik geriau pažinti K. Varnelio tapybą bei kolekciją, bet ir pamatyti beveik 10 tūkstančių knygų talpinančią biblioteką ir abejingų nepaliekančią dailininko studiją.

Kazio Varnelio namai-muziejus – pirmasis kolekcininko muziejus Lietuvoje, kartu ir vienintelis menui skirtas Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys.

Adresas:
Didžioji g. 26, Vilnius 01128Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Svetainė:
Darbo laikas:

III-VII: 10:00-18:00 
I-II: nedirba

Valstybinių švenčių dienomis muziejus nedirba

Kaina:

€5 suaugusiems
€2 moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliems
Nemokamai su „Vilnius Pass”

Verta pamatyti

LNDM  Vilniaus paveikslų galerija
LNDM Vilniaus paveikslų galerija

Šios galerijos nuolatinėje ekspozicijoje galima nuosekliai ir išsamiai susipažinti su Lietuvos dailės raida nuo XVI a. iki XX a. pradžios.