Jono Meko vizualiųjų menų centras

Apie tarptautiniu mastu kuriamą vizualiųjų menų centrą garsusis kino avangardistas Jonas Mekas kalbėjo taip: „Leiskite man pasvajoti, kas gi turėtų būti šiame centre be to, kad jame bus saugomi ir rodomi Jurgio Mačiūno ir Jono Meko darbai. Tai neturėtų būti tik muziejus – vieta, skirta jau sukauptoms kolekcijoms, t. y. tam, kas buvo sukurta J. Mačiūno, FLUXUS menininkų ir mano. Tai turėtų būtų vieta, skirta dabar gyvenantiems menininkams, dirbantiems kino, video, kompiuterinio meno ir mišrių žanrų srityse. Ir kartu tai turi būti centras, kuriame būtų paminėtuose žanruose kūrusių menininkų darbų apžvalga – nuo pradžios iki dabarties. Centras turėtų būti visų meno rūšių avangardo vėliavnešys“.

Centras sau išsikėlė tikslą populiarinti kino klasiką, intelektualųjį, dokumentinį ir nacionalinį kiną bei vaizdo meną, taip pat kaupti, saugoti ir nuolat eksponuoti garsių XX a. lietuvių išeivijos menininkų – Jono Meko ir Jurgio Mačiūno – kūrybą bei įvairius su jų gyvenimu ir kūryba susijusius daiktus: eskizus, plakatus, nuotraukas, darbo atributiką, aparatūrą, buitinius rakandus. Be to, Jono Meko vizualiųjų menų centras nuolatos ieško, atranda ir pasauliui parodo jaunų Lietuvos vizualistų darbus.

Trumpa istorija

VšĮ „Jono Meko vizualiųjų menų centras“ buvo įkurta siekiant populiarinti kino klasiką, intelektualųjį, dokumentinį ir nacionalinį kiną bei vaizdo meną. Centras planuoja įkurti filmų archyvą, kuriame būtų sukaupti ir saugomi visi avangardinio kino duomenys.

Viena pagrindinių įkurto centro misijų – pasaulinio garso menininkų iš Niujorko – Jurgio Mačiūno ir Jono Meko – kūrybinio palikimo perkėlimas į Vilnių. 2007 m. centras pasirašė sutartį su pasaulinio garso kinematografininku Jonu Meku dėl FLUXUS kolekcijos įsigijimo. FLUXUS kolekciją sudaro apie 2 600 eksponatų, ir tai yra trečia pagal dydį FLUXUS kolekcija pasaulyje, besirikiuojanti po Niujorko Moderniojo meno muziejaus ir Štutgarto valstybinės galerijos.

Kolekcijoje – J. Mačiūno darbai, skirti žurnalui „Film-Makers Cinematheque“ ir „Film Cuture“ bei J. Meko projektams, išskirtiniai darbai ir dokumentacija, susijusi su SOHO rajono įkūrimu, darbai ir tekstai iš privataus J. Mačiūno gyvenimo. Be to, kolekcijoje yra sukaupti darbai tokių žymių avangardistų kaip Robertas Morisas (Robert Morris), Neimas Džiūnas Paikas (Nam June Paik), Jonas Mekas, Joko Ono (Yoko Ono), On Kavara (On Kawara), Donaldas Džudas (Donald Judd), Ivona Rainer (Yvonne Rainer), Alison Novls (Alison Knowles), Maiklas Heizeris (Michael Heizer), Joan Jonas (Joan Jonas), Klasas Oldenburgas (Claes Oldenburg) ir daugelis kitų.

Susigrąžindamas į tėvynę dviejų įtakingiausių pasaulyje avangardistų, lietuvių išeivių, Jono Meko ir Jurgio Mačiūno, darbus, Vilnius pretenduoja tapti nauju XXI amžiaus pasauliniu FLUXUS centru.

Adresas:
Malūnų g. 8, Vilnius 01109Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Svetainė:
Darbo laikas:

II-V: 15:00-19:00
VI: 12:00-17:00
I, VII: nedirba
Valstybinių švenčių dienomis centras nedirba

Verta pamatyti

LNDM Vytauto Kasiulio dailės muziejus
LNDM Vytauto Kasiulio dailės muziejus

Vytauto Kasiulo dailės muziejus kviečia pažinti XX–XXI a. Lietuvos išeivijos dailę.

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.