Nacionalinė dailės galerija

Nacionalinė dailės galerija (NDG) – šiuolaikiškas daugiafunkcis meno ir kultūros centras, siekiantis dialogo su visuomene. Tai aktyvios komunikacijos erdvė, kurioje lankytojai susipažįsta su nuolatine ekspozicija, parodomis, dalyvauja kultūros renginiuose, paskaitose ir edukacinėse programose.

NDG nuolatinėje ekspozicijoje pristatoma modernioji ir šiuolaikinė Lietuvos tapyba, skulptūra, grafika, fotografija, objektai, instaliacijos, videomenas.

NDG edukacijos centre vyksta dailės pamokos, praktiniai dailės užsiėmimai, rengiamos ekskursijos, paskaitos, susitikimai su muziejaus darbuotojais ir Lietuvos bei užsienio dailininkais.

Trumpa istorija

Nacionalinė dailės galerija – Lietuvos dailės muziejaus padalinys, daugiafunkcis meno ir kultūros centras, pristatantis XX–XXI amžiaus modernųjį ir šiuolaikinį meną. Ši galerija nuo 1993 m. iki 1999 m. vadinta Nacionaline galerija, nuo 2009 m. patapo Nacionaline dailės galerija.

Nacionalinės dailės galerijos tikslas – kaupti, moksliškai tyrinėti ir Lietuvos bei užsienio lankytojams Lietuvos XX a. ir XXI a. dailę pristatyti kaip pasaulio moderniosios meninės kultūros dalį. Muziejus siekia surinkti ir pažinti šio laikotarpio Lietuvos dailės paveldą, plėsti žiūrovų akiratį – stiprinti Lietuvos dailės ryšius su kitų šalių daile, skatinti naujas Lietuvos dailės interpretacijas, ugdyti vizualiojo meno suvokimo kultūrą.

Adresas:
Konstitucijos pr. 22, Vilnius 08105Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Svetainė:
Darbo laikas:

I: nedirba
II-III: 11:00-19:00
IV: 12:00-20:00
V-VI: 11:00-19:00
VII: 11:00-17:00

Dieną prieš valstybines šventes galerija dirba 1 valandą trumpiau. Valstybinių švenčių dienomis galerija nedirba.

Kaina:

6-8 € suaugusiems
3-4 € moksleiviams, studentams

Nemokamai su „Vilnius Pass”

Verta pamatyti

Kazio Varnelio namai-muziejus
Kazio Varnelio namai-muziejus

Šis muziejus – Lietuvoje pirmasis muziejus, priklausęs kolekcininkui.

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.