Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle“

Užupyje įsikūrusiame Lietuvos meno pažinimo centre „Tartle“ lankytojai kviečiami susipažinti su Lietuvos meno vertybėmis ir istoriniais artefaktais, nuo pagonybės laikų išlikusiu kultūriniu palikimu iki šiuolaikinio meno kūrinių. Centro tikslas – puoselėti, surinkti ir grąžinti į Lietuvą po pasaulį išbarstytą kultūrinį bei istorinį lietuvių paveldą, o svarbiausia – prisidėti prie to, kad jis būtų prieinamas visuomenei.

„Tartle“ steigėjai: VšĮ „Lietuvos dailės fondas“ ir kolekcininkas Rolandas Valiūnas.

Trumpa istorija

Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle“ unikalus tuo, kad su Lietuvos istorija čia susipažinsite interaktyviai per meno prizmę, tai yra gyvai apžiūrint originalius skirtingų laikotarpių meno eksponatus, kurių niekur kitur pamatyti neįmanoma. Kolekcijoje pristatomi istorinės Lietuvos menininkai neatsižvelgiant į jų tautybę, nes centrui nesvarbu, kokia kalba jie kalbėjo, ar, iš kurio pasaulio krašto yra kilę, – jų darbai neatskiriama Lietuvos istorinio ir kultūrinio konteksto dalis.

Tarp tokių – didžiausia privati lietuvių skulptoriaus, grafiko, medalisto Petro Rimšos medalių ir skulptūrų kolekcija. Čia eksponuojama unikali liaudies meno kolekcija, vienintelė Lietuvoje tokios apimties LDK žemėlapių kolekcija, ypatingai reti įžymiausio Lietuvos klasicizmo dailininko Pranciškaus Smuglevičiaus Romoje išleisti albumai, beveik 2 tūkst. egzempliorių siekianti lituanistinių knygų kolekcija, įspūdingi kolekcininko, Vilniaus albumo leidėjo Kazimiero Vilčinskio ir lenkų dailininko Napoleono Ordos grafikos rinkiniai, visa tarpukario Lietuvos pašto ženklų kolekcija, Vilniaus meistrų sidabro dirbiniai, tarp kurių unikalus žymiausio XVII a. Vilniaus laikrodininko Jokūbo Gierkės laikrodis, didžiausia Lietuvoje skulptoriaus Jokūbo Lipšico skulptūra, tarpukario Vilniaus dailininkų kūrybos rinkinys ir dar daug kitų vertingų eksponatų.

Adresas:
Užupio g. 40, Vilnius 01203Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Svetainė:
Darbo laikas:

Lankytojai priimami iš anksto susitarus telefonu

Kaina:

5 € suaugusiems
2.50 € moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems

Verta pamatyti
Bažnytinio paveldo muziejus
Bažnytinio paveldo muziejus

Bažnytinio paveldo muziejuje saugomos ir visuomenei pristatomos sakralinės vertybės.

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.