Bažnytinio paveldo muziejus

Vilniaus senamiestyje, Šv. Mykolo bažnyčios ir buvusio Bernardinų vienuolyno ansamblyje, įsikūręs unikalus Bažnytinio paveldo muziejus sudomins ne tik sakralinio meno mėgėjus, bet ir kiekvieną senąja Lietuvos kultūra besidomintį žmogų. Bažnytinio paveldo muziejuje saugomos ir visuomenei pristatomos sakralinės vertybės.

Čia akį traukia prabangūs auksakalystės šedevrai, puošnūs bažnytinės tekstilės pavyzdžiai. Lankytojai muziejuje susipažins su išskirtine Vilniaus katedros lobyno istorija ir vertingiausiais jo eksponatais.

Bažnytinis paveldas – dailės kūriniai, liturginiai reikmenys, istoriniai dokumentai, knygos, išskirtiniai auksakalystės šedevrai – sudaro didelę ir ypač reikšmingą Lietuvos kultūros paveldo dalį.

Trumpa istorija

Šv. Mykolo bažnyčios erdvėje įrengtoje ekspozicijoje pristatomi vertingiausi muziejaus eksponatai, surinkti iš Vilniaus miesto šventovių: katedros, Šv. apaštalų Petro ir Povilo, Šv. Mikalojaus, Šv. Teresės bažnyčių. Ekspozicijos šerdis – Vilniaus katedros lobyno monstrancijos bei relikvijoriai – išraiškingi maldingumo tradicijos liudytojai ir auksakalystės šedevrai. Stiklo vitrinose išdėlioti puošnūs bažnytinės tekstilės pavyzdžiai, kiti meniški liturginiai reikmenys atveria lankytojams ne vieną naują turtingos Lietuvos bažnyčios istorijos ir sakralinio meno puslapį.

Adresas:
Šv. Mykolo g. 9, Vilnius 01124Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Darbo laikas:

II-VI: 11:00-18:00
I-VII: Nedirba

Valstybinių švenčių dienomis muziejus nedirba

Kaina:
8 € suaugusiems
5 € moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliems
Nemokamai su „Vilnius Pass”

Verta pamatyti

Šv. Kotrynos bažnyčia
Šv. Kotrynos bažnyčia

Šv. Kotrynos bažnyčia yra pirmoji šalies nepriklausomybės laikotarpiu kompleksiškai restauruota Vilniaus bažnyčia, kuri jau tapo Vilniaus miesto simboliu.