Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Šv. Kotrynos bažnyčia

Šv. Kotrynos bažnyčia yra pirmoji šalies nepriklausomybės laikotarpiu kompleksiškai restauruota Vilniaus bažnyčia, kuri jau tapo Vilniaus miesto simboliu. Bažnyčia stovi sostinės Senamiestyje.

Tai vėlyvojo baroko bažnyčia, pastatyta 1625–1743 m. Ji pasižymi gausiu dekoru, plastiškais fasadais. Šv. Kotrynos bažnyčia – mūrinė, dvibokštė, vienanavė su siauresne ir žemesne už navą presbiterija ir pusapskrite apsida. Ji įeina į buvusio Benediktinių vienuolyno ansamblį.

Bažnyčios siluetas gerai matomas iš įvairių Senamiesčio vietų. Didelę meninę ir urbanistinę reikšmę turi prie bažnyčios pastatyta koplyčia.

Trumpa istorija

Antrojo pasaulinio karo metu bažnyčia stipriai nukentėjo, buvo išvogta daug meno kūrinių. Sovietmečiu Šv. Kotrynos bažnyčia buvo Vilniaus dailės muziejaus jurisdikcijoje, čia veikė įrengtas sandėlys. Bažnyčios atstatymo darbai pradėti 1994 m. 2006 m. gegužės 27 d. restauruota Šv. Kotrynos bažnyčia atvėrė duris lankytojams.

Šiuo metu bažnyčioje vyksta įvairūs kultūriniai renginiai, klasikinės muzikos festivaliai.

Jos pagrindinė nava pritaikyta koncertinei veiklai (396 sėdimos vietos), rūsius bažnyčia išnaudoja kaip erdvę parodoms, o aplink pagrindinę navą išsidėsčiusiose patalpose repetuoja Vilniaus miesto savivaldybės meniniai kolektyvai, vyksta kameriniai renginiai. Laisvu nuo repeticijų ir renginių metu bažnyčia atveriama gidų ekskursijoms.

Šią kultūrinę erdvę administruoti pavesta Vilniaus mokytojų namams.

Adresas:
Vilniaus 30, Vilnius 01119Google Maps
Telefono nr.:
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information,read here.