Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Šv. Jonų bažnyčia

Galbūt girdėjote, kuri Vilniaus bažnyčių garsėja vaizdingiausiomis amžiaus statybomis? Taip taip, kalbame apie Šventų Jonų bažnyčios statybas, kurios užtruko beveik 40 metų ir buvo baigtos 1426-aisiais.

Pilnas bažnyčios pavadinimas – Švento Jono Krikštytojo ir Švento Jono Apaštalo ir Evangelisto bažnyčia. Tačiau žmonės naudojo ir iki šiol tebenaudoja sutrumpintą jos pavadinimą, bažnyčią vadindami Šventų Jonų bažnyčia. 

1571 metais bažnyčia perėjo Jėzuitų ordino žinion, ir nuo tada ji laikoma universiteto komplekso dalimi. Šventų Jonų bažnyčia su varpine – viena vaizdingiausių universiteto komplekso dalių.

Trumpa istorija

Bažnyčia pradėta statyti po Lietuvos krikšto 1387 m. ir baigta 1426 m. Iš pradžių ji buvo gotikinė, vėliau, XVIII a. pirmojoje pusėje, įgijo ryškių vėlyvojo baroko bruožų. XIX a. trečiajame dešimtmetyje didžiulė dalis puošnaus barokinio interjero buvo sunaikinta.

Sovietmečiu Šventų Jonų bažnyčia buvo paversta sandėliu. Vėliau tarnavo kaip Vilniaus universiteto muziejus.

Šiandien Šventų Jonų bažnyčia vėl atlieka pagrindinę savo funkciją. 1993 metais joje lankėsi popiežius Jonas Paulius II.

Šventų Jonų bažnyčios varpinė, kurios aukštis siekia 68 metrus, yra vienas aukščiausių senamiesčio pastatų. Dabartinį Šventų Jonų bažnyčios fasadą XVIII a. projektavo žymiausias Vilniaus baroko architektas Jonas Kristupas Glaubicas.

Akį traukia įspūdingas bažnyčios interjeras, kurio ašis – dešimties presbiterijos altorių kompozicija, vienintelė tokia Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Šios bažnyčios vargonai buvo žymiausi Lietuvoje. Centrinėje navoje, prie piliorių, stovi 18 skulptūrų, iš kurių net 12 vaizduoja šventuosius Jonus.

Addresas:
Šv. Jono g. 12, Vilnius 01123Google Maps
Telefono nr.:
Svetainė:
Lankymo valandos:

I-V: 09:00-17:00
VI: nedirba
VII: 09:30-15:00

Kaina:

Įėjimas nemokamas

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.