Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia

Užsukti į Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčią privalu ne tik dėl stebuklais garsėjančio Lukiškių Dievo Motinos su Kūdikiu atvaizdo, bet ir dėl bažnyčioje kasdien (13.00 ir 19.15 val.) skambančio kariliono koncerto.

Bažnyčia įkurta 1624 m., tačiau dabartinis jos pastatas buvo pastatytas kiek vėliau, XVII a. pabaigoje – XVIII a. Sovietmečiu bažnyčią norėta griauti, tačiau ji, nors ir apleista, išliko.

Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia – vėlyvojo baroko stiliaus. Pamaldos čia laikomos lietuvių ir lenkų kalbomis.

Trumpa istorija

Stebuklais garsėjančio Lukiškių Dievo Motinos su Kūdikiu atvaizdo atsiradimas Lietuvoje siejamas su garsia XVII a. LDK valdančiojo elito gimine – Gosiebskiais. XVIII ir XIX a. įsitvirtino nuomonė, kad atvaizdą iš karų su Maskva atsivežė LDK artilerijos generolas Motiejus Korvinas Gosievskis. Ikona laikyta Lazdijų seniūnų valdomuose Lazdijų ir Dumblio dvaruose, o 1683 m. ji padovanota Vilniaus Lukiškių dominikonams. Dievo Motinos ikonos pirmuoju prieglobsčiu Lukiškėse tapo medinė vienuolyno bažnyčia.

Kai paveikslas buvo atvežtas, Lukiškių vienuolyno prioras Aleksandras Šemeta sunkiai sirgo. Tuomet jis patyrė Dievo Motinos regėjimą ir gavo Jos paraginimą ir pažadą, kad atgaus sveikatą ir gyvastį, jei į jo vienuolyną atvežtąjį paveikslą pakabins didžiajame altoriuje. Tik dar sunkiau apsirgęs, jis kreipėsi pagalbos į Švenčiausiąją Mergelę ir nusprendė pakabinti paveikslą didžiajame altoriuje, bet pasveikęs apie savo regėjimus niekam nepasakojo. Vėl regėjime Marijos subartas viešai prabilo apie stebuklą ir ėmė raginti kitus, kad užklupti negandų kreiptųsi į mistinį „malonių fontaną“ – Dievo Motiną.

Dievo Motina Hodegetrija – tai, pasak tradicijos, Šv. evangelisto Luko sukurtas Marijos atvaizdas, V a. iš Šventosios Žemės atvežtas į Konstantinopolį, kur saugotas imperatorienės Pulcherijos pastatydintoje šventovėje prie Hodegono vienuolyno. Ikonos vardas, Hodegetrija, atsirado IX a. ir yra kildinamas iš šventovės pavadinimo, kurio etimologija siejama su šventovės vietoje buvusiu gydomuoju šaltiniu ir graikiškąja žodžio „Rodanti kelią“ reikšme.

Adresas:
Vasario 16-osios g. 11, Vilnius 01107Google Maps
Telefono nr.:
Darbo laikas:

I-VI: 10:00-19:00
VII: 8:00-19:00

Kaina:

Įėjimas nemokamas

Verta pamatyti

Šv. Jonų bažnyčia
Šv. Jonų bažnyčia

Šv. Jonų bažnyčia su varpine – viena vaizdingiausių universiteto komplekso dalių.

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.