Šiuolaikinio meno centras

Vilniaus senamiestyje įsikūręs Šiuolaikinio meno centras (ŠMC) – viena didžiausių šiuolaikinio meno erdvių Baltijos regione. ŠMC rengia įvairaus pobūdžio šiuolaikinio meno parodas ir renginius praturtindamas kultūrinį miesto gyvenimą ir Lietuvos bei tarptautinį šiuolaikinio meno diskursą. ŠMC kasmet organizuoja nuo 10 ir 15 parodų, taip pat – performanso, teorijos, literatūros, kino ir videomeno renginius bei leidybos projektus.

Nemaža dalis ŠMC programos dalyvių – kūrėjai iš užsienio. Kas treti metai ŠMC organizuoja Baltijos trienalę – vieną ambicingiausių Baltijos regiono šiuolaikinio meno renginių, – kuri kaskart „atsispiria“ nuo tuo metu aktualių idėjų ir todėl nuolat keičia pavidalą.

ŠMC bendradarbiauja su užsienio šalių bienalėmis ir meno erdvėmis jose pristatydamas Lietuvos menininkų kūrybą, ne kartą organizavo Lietuvos paviljoną Venecijos meno bienalėje.

Trumpa istorija

ŠMC lankytojai centro skaitykloje gali nemokamai naudotis didžiausiu šiuolaikinio meno leidinių fondu Lietuvoje. Ir skaitykla, ir ŠMC kino salė – patogios erdvės renginiams, organizuojamiems greta parodų, taip pat renginiams, rengiamiems ŠMS bendradarbiaujant su įvairių iniciatyvų organizatoriais. Centro skulptūrų kieme po atviru dangumi eksponuojami neseniai sukurti meno kūriniai. Vienintelė nuolatinė ŠMC ekspozicija – „Jurgio Mačiūno FLUXUS kabinetas“, kuriame rodoma dalis garsiosios FLUXUS meno judėjimo kolekcijos, sukauptos Gilberto ir Lilos Silvermanų.

ŠMC siekia, kad parodos ir renginiai būtų lengvai prieinami kiekvienam, o menininkams bei kitiems meno srities atstovams būtų kuriamos vertingos profesinės galimybės. Daugelis čia organizuojamų renginių, ekskursijų ir edukacijos programų yra nemokamos, o trečiadieniais nemokamai galima lankyti visas parodas.

Adresas:
Vokiečių g. 2, Vilnius 01130Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Svetainė:
Darbo laikas:

II-VII: 12:00-20:00
I: nedirba

Valstybinių švenčių dienomis centras nedirba

Kaina:

3 € suaugusiems
1.50 € moksleiviams, studentams
Trečiadieniais lankymas nemokamas

Verta pamatyti

MO muziejus
MO muziejus

MO muziejus lankytojams siūlo savarankiško pažinimo įrankius ir edukacinius užsiėmimus, pritaikytus skirtingo amžiaus vaikams ir suaugusiems.