Šis kavos gidas skirtas tiems, kam kavos puodelis yra ritualas ir kuriems svarbu, kur ir kokią kavą jie geria. Pateikiame 10 kavinių arba kavinių tinklų, kurie gyvena kava ir kasdien tobulina savo įgūdžius, kad lankytojus galėtų vaišinti geriausiu juoduoju eliksyru.

FAKTAS: Beje, ar žinojote, kad archyvinuose dokumentuose esama duomenų, kad vilniečiai kavą gėrė jau XVII amžiuje?

Strange Love

Unikalioje miesto vietoje, šalia bene labiausiai išpuoselėto sostinės Bernardinų parko pagrindinio įėjimo, įsikūrusi „Strange Love“ yra trys viename: ir kavos parduotuvė, ir kavinė, ir vieta, kur norisi pabėgti nuo miesto šurmulio, nekeliant kojos iš pačios miesto širdies.

Unikalios vietos

Taste Map

Taste map“ šeimininkai Ieva ir Domas yra kavos gurmanai, todėl jie ne tik ruošia gardžią kavą savo jaukiose kavinukėse, bet ir patys ją skrudina šeimos manufaktūroje. Nors „Taste map“ yra labiau kavos nei maisto vieta, čia siūloma desertų, salotų, saldžių bei sūrių pyragų. Vilniuje yra dar dvi „Taste Map“ kavinės (Gynėjų g. 14C ir Antakalnio g. 17) – abi patiks tiems, kurie nori „užmesti akį“ į startuolių ekosistemą, nes jos yra įsikūrusios startuolių mekose: finansinių technologijų centre „Rockit“ ir įspūdingajame „Vilnius Tech Park“.

Brew. Specialty Coffee 

Jauki vieta, įsikūrusi visai šalia MO muziejaus, trumpoje gatvelėje, kurioje šurmuliuoja ir keletas kitų gerai vertinamų kavinių bei restoranų. „Brew“ siūlo ragauti savo pačių skrudintą kavą, o prie jos rinktis sveikuoliškus desertus, gardžius bowl'us, sumuštinius. Visą šį gėrį puikiai papildo čia kavą verdančių baristų šypsenos.

Crooked Nose & Coffee Stories

Gana nišinė vieta, kurioje kava kviečiama mėgautis lėtai, tad geriausia, jei čia užsuktumėte, kai nereikia dairytis į laikrodį. Vietos šeimininkas Emanuelis pats šviežiai skrudina iš įvairių pasaulio kraštų atsivežtą kavą ir ruošia ją skirtingais metodais. Kaip jis pats sako, diena arba turi skonį, arba ne. Suprask, be geros kavos – diena beskonė.

Du viename

Raštinė

Tai yra ne tik rūšinės kavos kavinė, bet ir rinktinių kanceliarijos prekių, knygų ir žurnalų parduotuvė. Ji taip pat įsikūrusi visai šalia MO muziejaus. Šį derinį puikiai papildo minimalistinis interjeras ir sveikuoliški desertai, pavyzdžiui, veganiški saldėsiai be glitimo ir cukraus.

Elska Coffee

Elska“ yra įsikūrusi nuo 1960 m. veikiančioje Pamėnkalnio meno galerijoje. Dideli vitrininiai langai atveria vaizdą į judrią sankryžą. Kai kurie šios kavinės svečiai vienumoje mėgaujasi kavos puodeliu, pro langus stebėdami skubančius praeivius. Čia sutiksi ir sulindusių į savo darbus kompiuteryje, ir šurmulingų draugų kompanijų. Beje, „Elska“ siūlo mėgautis ne tik kava, bet ir subalansuotu maistu be pridėtinių „blogybių“. Ypač giriami avokadų skrebučiai ir chia pudingas.

Backstage Cafe

Backstage“ veikia madingoje vietoje – loftų ir įvairiausių kūrybinių dirbtuvių kryžkelėje, T. Ševčenkos gatvėje, 16 numeriu pažymėto pastato kieme. Kadaise kavinės patalpose buvo šeimininkų Vytenio ir Ievos fotostudija, o dabar jie ten įkūrė jaukią kavinę, kurios antrame aukšte yra ir skrudykla. Čia galima ir užkąsti, o desertų lentynos karaliumi jau kurį laiką yra pakrikštytas burnoje tirpstantis laimo pyragas. Beje, antroji „Backstage“ kavinė irgi yra Naujamiestyje, tačiau arčiau centro – „Bali Wood“ interjero salone (Mindaugo 16), kur kava mėgaujamasi itin egzotiškoje aplinkoje.

Kavos kavinių tinklai

Huracan

Tai yra vienas labiausiai kavos kultūrai Vilniuje nusipelniusių vardų (anksčiau – „Šviežia kava“) ir vienas seniausiai veikiančių kavos kavinių tinklų Lietuvoje. Jo įkūrėjas Vytautas Kratulis 2001 m. vienoje Naujamiesčio belangėje ėmė skrudinti kavą pardavimui. Pirmiausia kvapas, o paskui ir garsas iš lūpų į lūpas pasklido plačiai ir atsirado vis daugiau norinčių ragauti šviežiai skrudintos kavos. Jiems Vytautas atidarė pirmąją kavinę 2004 m. Centrinėje universalinėje parduotuvėje. Šiuo metu „Huracan“ Vilniuje turi ne tik 9 kavines, bet ir tiekia kavą geriausiems šalies restoranams.

Vero Café

Šiuo metu Vilniuje yra 14 „Vero Cafe“ kavinių. Kai užsisakysite kavos, jūsų visada paklaus, kokių pupelių kavos norėtumėte. Dažniausiai siūlomos vienos – klasikinės, kitos – rūšinės. „Vero Cafe“ kavinių aplinka yra nepretenzinga, todėl traukia skirtingo amžiaus vilniečius ir miesto svečius. Čia susitinkama verslo reikalais, ateinama padirbėti vienumoje, lengvai užkąsti bei atsigerti kavos.

Caffeine

Tai be abejonės didžiausias kavos kavinių tinklas Lietuvoje, kurio ryškias oranžinės spalvos iškabas pamatysite iš tolo. 2006 m. „Caffeine“ sudrumstė kavos ragavimo vandenis Lietuvoje ir iškart tapo „karštomis vietomis“, kurias mėgsta daugelis miestiečių – nuo moksleivių iki verslininkų. Šiuo metu Vilniuje yra 30 „Caffeine“ taškų. Beje, iš desertų skilties čia iškart išpopuliarėjo sūrio pyragas, kuris iki šiol yra išlikęs toks pat gardus.