Net jei kišenėse siaučia vėjai, Vilnius – tobulas miestas smagiai leisti laiką neišlaidaujant. Pagal JK Pašto tarnybos 2019 m. Miestų kainų barometrą Vilnius – pigiausias Europos miestas savaitgalio kelionei. Lietuvos sostinė gali pasiūlyti išskirtinių pramogų ir patirčių visiškai nemokamai ar itin pigiai.

Žinoma, visada galima grožėtis nuostabia Vilniaus architektūra ir parkais miesto centre, tačiau aktyvaus ir kultūros kupino laisvalaikio pasirinkimas daug didesnis: atviros nemokamos galerijos, ekskursijos, koncertai ir Vilniaus panoramų vaizdai laukia visų, net labiausiai skaičiuojančių biudžetą.

Atraskite meną ir istoriją

Kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį daugelis muziejų atveria savo duris ir siūlo apsilankyti nemokamai. Nuo šiuolaikinio meno iki žydų istorijos – tai puiki diena pasisemti žinių ir įkvėpimo. Daugiau informacijos apie įvairius renginius rasite svetainėje vilnius-events.lt. Taip pat sekite „MO muziejaus“ ir Nacionalinės dailės galerijos informaciją – čia dažnai vyksta nemokamai edukaciniai renginiai, susitikimai su menininkais.

Gatvės menas – įspūdinga ir visada nemokama pramoga. Apsilankykite industriniuose „Lofto“ kiemuose įsikūrusioje „Open Gallery“ – čia bet kokiu oru ir paros laiku laukia nuolat auganti gatvės meno paveikslų ir instaliacijų paroda. Arba leiskitės į kelionę po miestą pagal jau paruoštą gatvės meno lankstinuką, kuriame surinkti įspūdingiausi miesto paveikslai.

Kvėpuokite grynu oru mieste

Vilnius – viena žaliausių Europos sostinių, kurioje parkai, aikštės ir regioniniai parkai suteikia nuostabią galimybę tyrinėti besikeičiančią gamtą pėsčiomis. Galite rinktis patinkantį peizažą ar apsilankyti Verkių rūmų parke ar Belmonte, ir mėgautis ne tik gamtos, bet ir architektūros grožiu. Žaliųjų oazių pasirinkimas išties platus: Vilnius apsuptas septynių kalvų, todėl pamatyti miestą iš aukštai – paprasta. Nuo kiekvienos kalvos atsiveria įspūdinga ir vis kitokia Senamiesčio panorama.

Pamatykite alternatyvųjį Vilnių

Vilniečiai vaikšto skirtingais takais, todėl vieno žmogaus Vilnius gali būti visai kitoks nei kito. Prisijunkite prie nemokamų ekskursijų po miestą su vilniečiais ir pamatykite kitokį Vilnių, kurio nerasite įprastuose turistiniuose giduose.

Mėgstate tyrinėti miestą savu tempu? Vilniaus turizmo informacijos centre rasite įvairiausių teminių maršrutų. Keliauti galite ir pasiskaitę informacijos čia.

Ieškote meniškos aplinkos? Apsilankykite nepriklausomoje Užupio respublikoje, bohemiškame miesto rajone, kur nemokamas menas išdygsta už kiekvieno kampo.

Pasinerkite į kultūrinį gyvenimą

Keliaujant skaičiuoti išlaidas – puikus būdas susirasti draugų, jei apsistojate hosteliuose. Tačiau pamirškite įprastus perpildytus kambarius. Apsistoję „Downtown Forest Hostel“ priartėsite prie gamtos, kepsninėje patys pasičirškinsite mėsos ar daržovių, klausysitės koncertų ir miegosite kaip kūdikiai.

O tam, kad apsistotumėte prie Vilniaus katedros su vaizdu į Gedimino pilį, tikrai nereikia išleisti šimtų eurų – apsigyvenkite „Pogo“ ir nereikės permokėti už gražiausius Vilniaus vaizdus pro langą.

Išragaukite miesto skonius

Mieste daugybė įspūdingų restoranų ir platus garsių šefų degustacinių vakarienių pasirinkimas, bet tam, kad iš tiesų pažintumėte miestą, reikėtų pasistumdyti eilėse ir nebijoti padažu išsitepti smakro. Įvairiausiam biudžetui tinkami maisto turgūs – puikus būdas prisikimšti iki soties ir pajusti miesto gyvenimo ritmą.

Halės turgus – puiki vieta vėlyviesiems šeštadienio pusryčiams ar greitai užkąsti per pietus, o iki vėlyvo vakaro veikiantis „Downtown Food Hall“ tiks ne tik mėgautis maistu ar vakaro gėrimais, bet ir pažiūrėti filmą.

Vilnius – alaus gerbėjų rojus, kur galima rasti mažų daryklų alaus ar barų, kuriuose vos keli staliukai. Tikro alaus baro atmosferos ieškokite bare „Dėvėti“ ar aplankykite mažiausią mieste barą „Špunka“.

Pasiruoškite nuotykiams

Vilnius – puikus miestas vaikščioti pėsčiomis, tačiau kelionė dviračiu leis pamatyti kitokį miestą ir nukeliauti greičiau ir toliau. Šokite ant oranžinio „CycloCity“ dviračio ir mėgaukitės vėju plaukuose už neįtikimai mažą sumą.

Prikalbinkite draugus ir leiskitės į kelionę Nerimi baidarėmis ar irklentėmis.

Norėdami pamatyti miestą beveik iš paukščio skrydžio, vos už kelis eurus pakilkite į Šv. Jonų bažnyčios bokštą. Mėgstate adrenaliną? Lipkite laiptais.

Gaukite daugiau

Mokantys taupyti žino geriausią paslaptį – miesto nuolaidų kortelę. Su „Vilnius Pass“ galite kada norite nemokamai įšokti į ekskursijų autobusą ar rinktis ekskursiją su gidu pėsčiomis, gauti nemokamą audiogidą ir tyrinėti miestą patys, nemokamai lankytis gariausiuose Vilniaus muziejuose ar net nepamirštamus vaizdus atveriančiame televizijos bokšte.

„Vilnius Pass“ pateikia daugiau nei 60 pasiūlymų ir nuolaidų – nuo muziejų iki nuotykių, tokių kaip skrydis oro balionu. Visą sąrašą rasite čia.

Verta pamatyti

Verta pamatyti

Pasivaikščiojimai po Vilnių beieškant meno
Pasivaikščiojimai po Vilnių beieškant meno

Vilnius kupinas gatvės meno, tereikia leisti akims klaidžioti.

Vietinių rekomendacijos
Vietinių rekomendacijos

Kai jau apeisite Vilniaus vietas, kurias privalu pamatyti kiekvienam miesto svečiui, skirkite laiko – dienos ar nakties – patirti neturistiniam pasibuvimui čia. Pasijuskite lyg vietinis – drauge su vietiniais. Pasivaikščiokite po įkvepiančias ir gražias miesto erdves, skanaukite maistą vilniečių pamėgtose vietose, linksminkitės ten, kur dažniausiai eina linksmintis vietiniai. Tuomet tikrai pajusite, koks jaukus yra Vilnius. Štai ką mes būtinai rekomenduojame nuveikti.

Atraskite Vilnių pėsčiomis
Atraskite Vilnių pėsčiomis

Vilnius, viena žaliausių Europos sostinių – itin kompaktiškas miestas, kurį pažinti patogiausia pėsčiomis.

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.