Sausio 25, 2022

Vietinių rekomendacijos

Kai jau apeisite Vilniaus vietas, kurias privalu pamatyti kiekvienam miesto svečiui, skirkite laiko – dienos ar nakties – patirti neturistiniam pasibuvimui čia. Pasijuskite lyg vietinis – drauge su vietiniais. Pasivaikščiokite po įkvepiančias ir gražias miesto erdves, skanaukite maistą vilniečių pamėgtose vietose, linksminkitės ten, kur dažniausiai eina linksmintis vietiniai. Tuomet tikrai pajusite, koks jaukus yra Vilnius. Štai ką mes būtinai rekomenduojame nuveikti.

Atraskite meną nepriklausomoje Užupio Respublikoje

Taip taip, Vilniuje yra atskira respublika! Su savo prezidentu, konstitucija, vyriausybe, televizija ir t.t. Ar tai iš tikrųjų – paklausite vietinių. Jie veikiausiai nusišypsos ir palinguos galva.

Užupis tapo mėgstama menininkų, bohemos atstovų gyvenimo vieta. Čia yra įsikūrusi Vilniaus dailės akademija, daug menininkų dirbtuvių, meno galerijų, o dėl netradicinio gyvenimo būdo Užupis kartais lyginamas su Paryžiaus Monmartru.

Būtinai aplankykite Užupio meno inkubatorių, kurio kieme – įdomių skulptūrų alėja. Pasėdėkite ir išgerkite kavos prie „Užupio angelo“, kuris tapo tikru Užupio simboliu. Dar vienas Užupio simbolis yra bronzinė „Užupio undinėlės“ skulptūra priešais „Užupio kavinę“. Sakoma, kad būtent ji vilioja į Užupį žmones iš viso pasaulio. Tibeto skvere, nuleidę akis, išvysite mandalą – „Mozaiką“. Pasivaikščiokite po įvairius mažus kiemelius – atrasite įvairiausių meno apraiškų.

Kaip minėjome, čia gausu galerijų: auksakalių ar metalo plastikos kūrėjų darbus pamatysite užsukę į „Užupio galeriją“, Lietuvos meno kūrinių kolekciją – „Tartle“ galerijoje, dailės parodas ir meno degustacijas patirsite „AP galerijoje“, įdomių renginių galite atrasti Jono Meko vizualiųjų menų centre. Tik pasitikrinkite iš anksto galerijų darbo laiką ir programas. 

Stoties rajonas – kur mėgsta pabūti hipsteriai

Vilniaus Stoties rajonas smarkiai keičiasi – jei anksčiau vietiniai pro čia tik keliaudavo, ilgiau neužsibūdami, dabar specialiai čia užsuka pabūti ilgiau. Ir nenuostabu – čia daug gatvės meno, barų ir kavinių.

Dieną būtinai užsukite pasivaikštinėti rajono gatvėmis ir apžiūrėkite įvairiausias freskas, kurių autoriai – ir lietuviai, ir garsūs užsienio kūrėjai. Užbėkite nusipirkti skanaus šviežio maisto į vietinių itin mėgstamą Halės turgų. Na o vakare čia pat, turgaus paviljone, smagiai laiką praleiskite jaunimo ypač pamėgtame klube „Youngs‘ Club“. Tikra įdomybė šiame rajone – baras „Peronas“, įsikūręs pačioje Geležinkelio stotyje priešais pirmus traukinių bėgius. Tūtuojantys traukiniai, gera muzika ir skanūs gėrimai – tikra vietinių pamėgta egzotika!

Žiūrėkite į miestą iš aukštai – iš visur!

Ko jau turi Vilnius, tai kalnų! Ne be reikalo lyginamas su Roma, pastatyta ant septynių kalvų. Tačiau vietiniai žino, kad įspūdinga miesto panorama galima mėgautis ne tik nuo Gedimino ar Trijų Kryžių kalno, bet ir nuo Subačiaus apžvalgos aikštelės, kur gretimais įsikūrusi vilniečių itin mėgstama kavinė „Kava tau“, iš verslo centro „Live Square“ 5–tame aukšte esančios terasos, Šv. Jonų bažnyčios varpinės, Katedros varpinės, Tauro, Stalo kalnų. Ir tai tikrai dar ne visos vietos! Galite drąsiai apsiauti žygio batus ir leistis į kalnų žygį pačiame Vilniaus centre.

Kur verda naktinis gyvenimas

Jei vakare norisi veiksmo – muzikos, šurmulio, žmonių, linksmybių, tai žinokite, jog Vilniaus naktinio gyvenimo centras yra Vilniaus ir Islandijos gatvių trikampis. Būtent čia susirenka vietiniai, ypač penktadienio ir šeštadienio vakarais. Išvysite, jog čia yra daugybė kavinių, restoranų, naktinių klubų – durys prie durų. Tiesiog eikite iš vienos vietos į kitą ir apsistokite ten, kur jums atrodys smagiausia. Būtent taip vietiniai ir daro. Jei norisi skaniai pavalgyti, čia rasite ir puikių jūros gėrybių, mėsos patiekalų, vietinės, itališkos, Azijos ir kitų šalių virtuvių.

Tikro lietuviško maisto ir gėrimų!

Lietuviškas alus – vienas skaniausių pasaulyje, neperdedame. Tačiau reikia žinoti, kokį ir kur pirkti bei ragauti. Mes siūlome išsukti iš turistinio maršruto ir aplankyti tokias vietas, kurias itin mėgsta patys vilniečiai. Pavyzdžiui, tikro lietuviško maisto, gėrimų ir autentiškos atmosferos paragausite baruose „Būsi trečias“, „Šnekutis“ ar „Alaus biblioteka“.