Atraskite Vilnių pėsčiomis

Vilnius, viena žaliausių Europos sostinių – itin kompaktiškas miestas, kurį pažinti patogiausia pėsčiomis. Parkai, aikštės ir pėsčiųjų takai leidžia tyrinėti miestą savo tempu, mėgaujantis autentiško Senamiesčio vaizdais ar unikalia gamta. Jei mėgstate vaikščioti pėsčiomis ar skaičiuojate per dieną nueitus žingsnius, jūsų kelionė bus ypatinga – atrasite slapčiausius Vilniaus kampelius, nepažintų takų ir originalių maršrutų. Susikurkite savo pasivaikščiojimų maršrutą arba naudokitės iš anksto suplanuotais gražiausiais takais.

Iš anksto suplanuoti maršrutai

Vilniuje vietos yra visiems pomėgiams. Walkablevilnius.com galite rinktis iš daugiau nei 20 pėsčiųjų maršrutų, skirtų visų rūšių keliautojams, taip pat atskirų objektų ir renginių, todėl pagal turimą laiką ir galimybes galėsite susipažinti su miesto įvairove. Nuo pėsčiųjų žygių vaizdingame kraštovaizdyje iki meninio Vilniaus ar istorinių paminklų maršrutų – puslapyje pateikiami žingsniai, vidutinė maršruto trukmė ir išsamūs aprašymai. Nebereikia planuoti iš anksto, viskas paruošta, belieka eiti ir mėgautis.

Parkai mieste

Bernardinų sodas

Įsikūręs Senamiesčio širdyje, šalia Katedros ir Gedimino bokšto, Bernardinų sodas yra maloniausia žalioji oazė norint pailsėti po ilgų miesto tyrinėjimų. Bernardinų vienuolių 1469 m. įkurtas sodas prie Vilnelės ir šiandien yra mėgstama vilniečių poilsio vieta. Muzikinis fontanas, botanikos ekspozicija, jaukios kavinės, seniausias Senamiesčio ąžuolas ir smagios vaikų žaidimų aikštelės pritraukia tuos, kurie nori atsipalaiduoti ir pajausti kurorto atmosferą.

Vingio parkas

Prilygstantis pusei Niujorko Centrinio parko savo dydžiu Vingio parkas yra mėgstamas vilniečių ir svečių. Šviežias miško oras ir daugybė pėsčiųjų takų vilioja apsilankyti bet kokiu oru. Neries upės pakrantėje esantis parkas – puiki vieta lauko pramogoms: dviračiai, motoroleriai, bėgiojimas, grupinės mankštos arba tiesiog mėgavimasis saule kavinės terasoje leidžia pamiršti miesto bruzdesį. Nors parką pasieksite pėsčiomis iš Vilniaus Senamiesčio, atrodys, kad patekote į kitą pasaulį. Atokesnėse vietose galite pamatyti stirnų.

Specialūs maršrutai

Neries upės pakrantė

Takas Neries pakrantėje – paprastas ir greitas būdas pamatyti Senamiestį iš naujos perspektyvos. Stabtelėkite atviroje profesionalaus gatvės meno galerijoje. Sėdėkite kavinėje prie upės. Mokite pro šalį praplaukiančioms baidarėms ir laiveliams. Nepamirškite pasidairyti po tiltais – po kiekvienu jų kybo šiuolaikinės skulptūros. Tik 7082 žingsnių, bet jūsų laukia įdomios staigmenos ir išskirtiniai vaizdai.

Vilniaus Kalvarijų Kryžiaus kelias

Kryžiaus kelias, viena svarbiausių piligrimų vietų Lietuvoje, įkurtas 1772 m. Jis žymi Jėzaus kančių kelią ir laikomas vienu didžiausių Europoje. 7 km ilgio kompleksą sudaro 35 stotelės, žyminčios Biblijoje minimas vietas ir atstumus. Nepaisant religinės svarbos, kelias yra išskirtinio grožio ir vertas dėmesio dėl savo kraštovaizdžio ir neįprastų peizažų.

Vilniaus Universiteto Botanikos sodas Kairėnuose

Vieta, kur visi romantikai gali mėgautis spalvingais žiedais, pasivažinėti karietoje, klausytis koncertų po žvaigždėmis, arba tiesiog pasėdėti ant vieno iš 132 suoliukų. Priklausomai nuo metų laikų sode vyksta teminės ekskursijos, skirtos žydintiems augalams. Natūrali gamta puikiai dera su išpuoselėtais augalų labirintais, o nuo kalvos atsiveria vaizdas tarsi iš paukščio skrydžio. Sode taip pat įrengtas pirmasis Žalias namas Lietuvoje, ant kurio sienų auga augalai, o ant stogo įkurtas sodas.

Regioniniai parkai

Verkių regioninis parkas

Tai didelė saugoma teritorija Vilniuje, kurios vienas garsiausių objektų – įspūdingas XVIII a. Verkių rūmų kompleksas. Rūmų parkas – puikus būdas mėgautis panoraminiais Vilniaus vaizdais geriant kavą ar sužinoti daugiau apie Lietuvos istoriją. Jei labiau domitės gamta nei architektūra, apsilankykite Žaliuosiuose ežeruose, kurių pavadinimas atitinka vandens spalvą keliaukite pėsčiųjų takais palei Neries upę, apsilankykite Vilniaus Kalvarijų Kryžiaus kelyje, kurį lanko piligrimai iš viso pasaulio.

Pavilnių regioninis parkas

Tikriausiai vienas žymiausių objektų – Pūčkorių atodanga, aukščiausia geologinė ledynmečio atodanga Lietuvoje. Šiam gamtos stebuklui daugiau nei 20 tūkst. metų. Nuo atodangos atsiveria nuostabūs miškų vaizdai, Vilnios upės slėnio pievos. O vaizdas į atodangą iš Belmonto parko tiesiog atima žadą.

Verta pamatyti

Verta pamatyti

Žvėrynas: Žalioji Vilniaus oazė
Žvėrynas: Žalioji Vilniaus oazė

Norint pabėgti nuo miesto šurmulio ir pasinerti į kurorto dvasią nereikia išvykti iš Vilniaus.

Pasivaikščiojimai po Vilnių beieškant meno
Pasivaikščiojimai po Vilnių beieškant meno

Vilnius kupinas gatvės meno, tereikia leisti akims klaidžioti.

Įženkite į slapčiausius Vilniaus kiemelius
Įženkite į slapčiausius Vilniaus kiemelius

Besigrožint puikia Vilniaus senamiesčio architektūra lengva nepastebėti ramių, atokiau pasislėpusių kiemelių.

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.