Pasivaikščiojimai po Vilnių beieškant meno

Vilnius kupinas gatvės meno, tereikia leisti akims klaidžioti ir nuo pastatų sienų atsiskleis garsių menininkų sukurti vaizdai. Mieste taip pat sutiksite šiuolaikinių skulptūrų – ne tik garsių lietuvių, bet ir žmonių, kurių idėjos artimos vilniečiams. Taigi nenustebkite išvydę Leonardo Coheno ar Johno Lennono skulptūrą.

Nepamirštama ir žydų istorija, kuri atgyja ant pastatų sienų ir susieja praeitį su dabartimi. Todėl vaikščiokite po Vilnių šventiniu laikotarpiu ir atraskite ypatingų staigmenų, kurios praskaidrins dieną. O gal net sulauksite kalėdinio stebuklo!

Sėkmės pilvas

Sugalvokite norą ir paglostykite šį ypatingą iš sienos kyšantį pilvuką. Kūrinys skirtas visiems, kuriems šiuo metu labai praverstų sėkmė. Atsižvelgiant į aplinkybes, jos tikrai prireiks. Tad prišaukite sėkmę Vilniui.

Adresas: Vilniaus g. 10
Daugiau informacijos čia

Stebuklo plytelė

Kartais stebuklas įvyksta, kai išsipildo svajonė, kartais stebuklu gali tapti kalėdinis sniegas. Kiekvienas turi savo ritualą, kaip prisišaukti stebuklą atsistojus ant stebuklo plytelės. Vieni tik užsimerkia, kiti sukasi, treti ploja rankomis. Kad ir ką darytumėte, svarbiausia – labai tikėti ir prašyti. Tegul jūsų stebuklai išsipildo! 

Adresas: Katedros a.
Daugiau informacijos čia

Open Gallery

Unikali meno galerija po atviru dangumi urbanistinėje buvusių gamyklų aplinkoje kasmet pasipildo keliais naujais darbais. Čia bet kuriuo paros metu galite ateiti apžiūrėti daugiau nei 30 darbų ir šviesos instaliacijų. Lietuvos ir užsienio gatvės menininkai atskleidžia savo fantaziją ant senų sienų. Galerija dirba visą parą be laisvadienių, todėl užsukite pasigrožėti darbais bet kada – kiekvienu paros metu kūriniai atrodo vis kitaip. O sningant vaizdas apskritai nepakartojamas, nes gatvės meną papildo gamtos kūrinys.

Adresas: Vytenio g. 50
Daugiau informacijos čia

Užupio meno inkubatorius

Pasivaikščiojimas Užupyje visada kupinas staigmenų – išdygsta ir keičiasi meno kūriniai, instaliacijos, grafičiai ir skulptūros. Jie, eksponuojami po atviru dangumi, puikiai dera kintančioje gamtoje, o žiemą puikų foną suteikia belapiai medžiai ir šalia kunkuliuojanti Vilnelė. Vaikščiodami Užupyje nebijokite kyštelėti nosies ir į atokesnius kiemelius – ten jūsų gali laukti ne tik tinginiaujantis katinas, bet ir netikėti meno atradimai.

Adresas: Užupio g. 2
Daugiau informacijos čia

Os Gemeos piešinys

Brazilijos gatvės menininkai „Os Gemeos“ įamžino savo lietuvių kilmės senelį, sėdintį spalvingo milžino delne. Kūrinys sukurtas festivaliui „Vilnius Street Art“ ir jau tapo neatsiejama stoties rajono dekoracija.

Adresas: Pylimo g. 60

Ernestas Zacharevičius „Atlantai“

Graikų mitologijoje Atlantui teko ant pečių laikyti dangų. Garsaus lietuvių gatvės menininko Ernesto Zacharevičiaus atlantai laiko Liubarto tiltą. Jei manote, kad jūsų darbas – sunkus, ateikite ir pamatykite, ką tenka daryti jiems.

Adresas: Liubarto tiltas

Millo piešinys

Italų menininkas Millo ant pastato sienos sukūrė visą miestą, originaliai įkomponuodamas esamus langus bei architektūrines detales ir taip suteikdamas savo darbui gyvybės. Tai atvirukinis Vilniaus vaizdas.

Adresas: Pylimo g. 56

Sienos prisimena

Šiuolaikiškas Linos Šlipavičiūtės-Černiauskienės meno projektas „Sienos prisimena“ – tai duoklė Vilniaus žydų bendruomenės istorinei atminčiai. Stiklo kvartalas nuo pat XVII a. buvo pagrindinis žydų centras mieste. Šiandien nuo sienų iš praeities žvelgia amatininkai, prekeiviai ir senieji gyventojai. Penki grafičiai atkurti iš senųjų nuotraukų, o norint juos rasti reikės apeiti visą Stiklo kvartalą.

Adresas: Stiklo kvartalas

Literatų gatvė

Poetas Adomas Mickevičius gyveno dabartinės Literatų gatvės pradžioje. Šiandien ant Literatų gatvės sienos puikuojasi apie 200 Lietuvos ir užsienio menininkų darbų, skirtų įvairiausiems autoriams. Kiekvienas darbas – tarsi dovana literatūros meistrui, kurį pasirenka patys menininkai. Galbūt surasite dedikaciją ir savo mėgstamam autoriui.

Adresas: Literatų g.
Daugiau informacijos čia

Stiklių gatvė

Pakelkite akis – Stiklių gatvėje jus pasitinka šventiškai išpuoštos kavinės ir kiemeliai. Gatvę taip pat puošia besikeičianti menininkų instaliacija praeiviams virš galvų. Vakare vaizdas sužimba ypatingomis spalvomis, o sušvitus žiemos saulei atrodo, kad esi saulėtojoje Italijoje.

Adresas: Stiklių g.
Daugiau informacijos čia

Franko Zappos paminklas

Atokiau nuo praeivių akių, prie Centro poliklinikos – išskirtinis Franko Zappos paminklas, vienintelis toks Europoje. Antrą tokį biustą rasite tik Baltimorėje, JAV, o ir jis – lietuvių kūrėjų dovana miestui. Nors Frankas Zappa niekaip nesusijęs su Lietuva ir pats apie paminklą taip ir nespėjo sužinoti, jis – laisvės ir nepažabojamų idėjų simbolis.

Adresas: K. Kalinausko g. 1
Daugiau informacijos čia

Leonardo Coheno paminklas

Aplankykite pirmąją pasaulyje žymaus litvakų kilmės atlikėjo skulptūrą. Nors pats muzikantas, poetas ir dainų kūrėjas Lietuvoje apsilankyti nespėjo, jo šaknys glūdi būtent čia – iš Lietuvos buvo kilusi L. Coheno mama ir senelis. Stebėkite save – žvelgdami į skulptūrą, būtinai nusišypsosite, nes jos autorius skulptorius Romualdas Kvintas sugebėjo pasaulyje garsų atlikėją perteikti itin žmogiškai ir šiltai.

Adresas: Šv. Mykolo g. 6
Daugiau informacijos čia

Johno Lennono paminklas

Galbūt Vilnius taps ne tik Lietuvos, bet ir rokenrolo sostine. „The Beatles“ dainininkas niekada nesilankė Lietuvoje, tačiau lietuviai klausėsi jo muzikos net tuomet, kai jos gauti buvo itin sudėtinga. Tad tebūnie tai – vilties simbolis. Juk muzika suvienija širdis.

Adresas: Mindaugo g. skveras
Daugiau informacijos čia

Romaino Gary paminklas

Romantiškas berniukas su kaliošu – garsaus prancūzų rašytojo Romaino Gary, vaikystę praleidusio name J. Basanavičiaus gatvėje, Vilniuje, atminimas. Vėliau jis šį laikotarpį aprašė savo kūriniuose ir niekada nepamiršo Vilniaus. Atkreipkite dėmesį – praeiviai vis įdeda berniukui į ranką gėlių, žiemą sušildo šaliku ar šventiškai papuošia.

Adresas: Mindaugo g. 12
Daugiau informacijos čia

Verta pamatyti

Verta pamatyti

Vilniaus panoramos, kurias būtina pamatyti
Vilniaus panoramos, kurias būtina pamatyti

Apžvelgti Vilnių iš naujos perspektyvos galima net devyniais būdais.

Įženkite į slapčiausius Vilniaus kiemelius
Įženkite į slapčiausius Vilniaus kiemelius

Besigrožint puikia Vilniaus senamiesčio architektūra lengva nepastebėti ramių, atokiau pasislėpusių kiemelių.

Žvėrynas: Žalioji Vilniaus oazė
Žvėrynas: Žalioji Vilniaus oazė

Norint pabėgti nuo miesto šurmulio ir pasinerti į kurorto dvasią nereikia išvykti iš Vilniaus.