Leonardo Coheno skulptūra

Lietuviškų šaknų turinčiam žydų kilmės Kanados atlikėjui Leonardui Cohenui (Leonard Cohen) atminti skulptūra iškilo senamiestyje, Ligoninės g., restorano „Bizarre Restaurant & Bar“ kieme.

Skulptūros autorius Romualdas Kvintas mirė iki galo neužbaigęs šio kūrinio. Autorius spėjo atlikti apie 90 proc. visų skulptūros darbų, tad likusią jos dalį užbaigė jo mokinys, Martynas Gaubas.

Trumpa istorija

Daugiau kaip 50 metų kūręs Leonardas Cohenas (19342016 m.) gimė Monrealyje, Kvebeko provincijoje, viduriniosios klasės žydų šeimoje. Būdamas paauglys išmoko groti gitara ir subūrė grupę „Buckskin Boys“. Susipažinęs su ispanų rašytojo Federiko Garsijos Lorkos (Federico García Lorca) kūryba, pradėjo rašyti ir pats. Baigęs studijas, Idros saloje įsigijo namą, čia gyvendamas išleido poezijos rinktinę ir keletą romanų, tačiau juos žmonės pirko vangiai.

Litvako L. Coheno dainų gerbėjai, domėjęsi jo biografija, žino, kad joje būta visko: jis neįtikėtinų istorijų, kurios, kaip paaiškėdavo, buvo tiesa, herojus. Kita vertus, dar tik 25-erių sulaukęs Cohenas jau buvo laikomas Kanados pasididžiavimu, kuriam net pranašauta literatūros Nobelio premija.

Kūrėjas, laikomas vienu ryškiausių ir įtakingiausių XX a. atlikėjų, mirė 2016 lapkričio 7 d., sulaukęs 82-ejų. Po Coheno mirties žymioji muzikos grupė „The Rolling Stones“ rašė: „Jis buvo tas žmogus, kuris formavo nuomonės formuotojų nuomonę.“

Adresas:
Ligoninės g. 2, 01134 VilniusGoogle Maps

Verta pamatyti

Gaono paminklas
Gaono paminklas

Manoma, kad Žydų gatvėje gyveno Vilniaus Gaonas – vienas iš paskutinių didžiųjų talmudo žinovų.

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.