Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Džono Lenono (John Lennon) skulptūra

Ant granitinės kolonos Mindaugo gatvėje stovinti bronzinė skulptūra vaizduoja muzikanto veidą, kurio vieną akį dengia gėlės žiedas. Taip Dž. Lennonas yra užfiksuotas grupės „The Beatles“ bičiulio Roberto Vitakerio (Robert Whitaker) darytoje nuotraukoje. 2015 m. atidengtos bronzinės Džono Lenono skulptūros idėjos autorius fotomenininkas Saulius Paukštys, skulptūros idėją realizavo skulptorius Jonas Gencevičius. Dž. Lennono vardu yra pavadintas ir skveras „Oslo namų“ kvartale.

Trumpa istorija

Tiek Dž. Lennonas, tiek jo žmona Yoko Ono priklausė „Fluxus“ judėjimui, kurio pradininkas buvo Jurgis Mačiūnas. Džonas Lenonas (19401980 m.) vienas iš keturių grupės The Beatles“ narių, dar žinomas kaip gitaristas, dainų kūrėjas,poetas, vokalistas, humoristas, politikos aktyvistas, aktorius. Talentingasis D. Lenonas yra laikomas vienu iš garsiausių visų laikų britų ir vienu iš įtakingiausių XX amžiaus muzikantų ir dainų kūrėjų. Jis mirė jaunas, tai nutiko1980 m. gruodžio 8 d. Niujorke, JAV. Muzikanto skulptūra turistų traukos objektas, demonstruojantis Vilniaus atvirumą pasauliui, laisvės ir kosmopolitiškumo idėjai.

Adresas:
Mindaugo 27, Vilnius 03211Google Maps
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information,read here.