Taraso Hryhorovičiaus Ševčenkos skulptūra

Minint 150-ąsias rašytojo Taraso Hryhorovičiaus Ševčenkos (1816–1861 m.), įkvėpusio ukrainiečių tautinį sąjūdį, mirties metines, prie Arklių, Visų Šventųjų ir Bazilijonų gatvių sankirtos 2011 m. atidengtas jam skirtas paminklas.

Ši skulptūra – šiuolaikinio meno pavyzdys. Skulptūros autorius Vitalijus Andrijanovas šviesaus granito akmenyje iškalė poetą, vaizduojamą jaunystėje. Ši skulptūra pastatyta ukrainiečių tautinės mažumos Lietuvoje iniciatyva, gal todėl daug kam skulptūra primena buvusį Ukrainos prezidentą Viktorą Juščenką.

Trumpa istorija

Tarasas Hryhorovyčius Ševčenka dažnai vadinamas moderniosios ukrainiečių literatūros pradininku, jis yra labai svarbi asmenybė mūsų kaimynams, palaikiusi Ukrainos nepriklausomybės atgavimo idėjas, tad dažnai siejamas su išsilaisvinimo siekiu.

Daug skirtingų charakterių ir talentų savyje talpinanti asmenybė yra mylima ne tik savo gimtojoje Ukrainoje, tačiau ir Lietuvoje.

Iki šiol T. H. Ševčenkos atminimas Vilniuje buvo įamžintas dviejose memorialinėse lentose, esančiose Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto sienoje ir Pilies gatvėje. Vilniaus universiteto biblioteka drauge su Lietuvos ukrainiečių bendruomene kasmet mini Taraso Ševčenkos gimimo metines.

Adresas:
Arklių g. 26, Vilnius 01306Google Maps

Verta pamatyti

Paminklas Vincui Kudirkai
Paminklas Vincui Kudirkai

Beveik 4 metrus siekianti skulptūra išlieta iš bronzos ir pastatyta 2009 m. liepos mėn.

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.