Paminklas Frankui Zappai

Kas sieja Franką Zappą su Vilniumi? Na, Lietuvos sostinė tikrai yra viena iš dviejų vietų pasaulyje, kur galite pamatyti jo paminklą. Nors Frankas Zappa niekaip nesusijęs su Lietuva, tačiau jo laisvės dvasia rado čia atgarsį. Deja, pats muzikantas niekada nesužinojo apie paminklą - jis mirė dar neatsiradus skulptūrai. Būdami Vilniuje atiduokite pagarbą legendiniam muzikantui ir pamatykite alternatyvią miesto pusę. Atidžiau patyrinėkite ir greta esančią sieną, ant kurios - išskirtinis gatvės menas.

Trumpa istorija

Paminklo istorija išties komiška. Po vizito JAV menininkas Saulius Paukštys visiems papasakojo istoriją, kaip susidraugavo su pačiu muzikantu. Tai tebuvo pramanai, tačiau Frankas Zappa patraukė kitų Lietuvos menininkų dėmesį ir tapo laisvės simboliu. Skulptorius Konstantinas Bagdonas, sovietmečiu žinomas savo paminklais Leninui, legendinę Zappos statulą sukūrė kaip naujos postsovietinės Lietuvos eros ženklą.

Pirmiausia ketinta ją pastatyti šalia M. K. Čiurlionio dailės gimnazijos, tačiau mokytojai pasipriešino, nes skulptūra priminė garsųjį lietuvių klasiką Mikalojų Konstantiną Čiurlionį, tuo tarpu Amerikos menininko muzika jaunimą galėjo paveikti neigiamai. Todėl paminklas buvo atidengtas 1995 m. gruodžio 17 d. dabartinėje vietoje. Skulptūros kopija buvo padovanota gimtajam Franko Zappos miestui Baltimorei.

Adresas:
K. Kalinausko g. 1, Vilnius 03107Google Maps

Verta pamatyti

Leonardo Coheno skulptūra
Leonardo Coheno skulptūra

Kūrėjas, laikomas vienu ryškiausių ir įtakingiausių XX a. atlikėjų

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.