Sėkmės pilvas

Norite prisivilioti sėkmę? Vilniaus gatvėje dairykitės 40 cm. skersmens skulptoriaus Romo Kvinto ir architekto Alvydo Songailos bronzos bareljefo „Sėkmės pilvas“. Kūrinys dedikuotas visiems, besidairantiems sėkmės.

Jis – pačiame miesto centre, Vilniaus gatvėje, integruotas į viešbučio „Novotel Vilnius Centre“  sieną. Šalia menininko sukurtos skulptūros puikuojasi užrašas, skelbiantis, kad laukiant verslo sėkmės, būtina paglostyti pilvą. 

Bareljefe vaizduojamas rytietiškas tradicijas simbolizuojantis sotus, rubuilis, kaspinu aprišto vyriško pilvo fragmentas. Toks reginys tikrai privers šyptelti, o gal ir sėkmę pritrauks.

Trumpa istorija

Skulptūros autorius Romualdas Kvintas yra juokavęs, kad kurdamas skulptūrą įkvėpimo sėmėsi žiūrėdamas į savo pilvą. Menininkas taip pat yra paskaičiavęs, kad, jei žmonės labai aktyviai trins sėkmės pilvą, jo keleto milimetrų bronzos sluoksnį galėtų kiaurai pratrinti per kokį šimtmetį.

Skulptūra „Sėkmės pilvas“ paremta sena legenda apie Vilniaus burmistrą, XIX amžiuje susidomėjusį viena nepasiturinčia vilniečių šeima, kurioje išaugo talentingi ir sėkmingi sūnūs: vienas jų tapo pirkliu, kitas – garsiu juvelyru. Burmistras stebėjosi tokia skurdžios šeimos sėkme ir pasidomėjo motinos, kaip ji augino savo vaikus, kad iš jų išaugo tokie sėkmingi žmonės. Moteris šiam atsakiusi: „Ką glostai, tas ir auga“. Vienam savo sūnui ji kas rytą glostydavo rankutes, o kitam sūnui – būsimajam pirkliui – pilvuką. Tai pasakiusi, ji paglostė burmistrui galvą.

Adresas:
Vilniaus g. 10, Vilnius 01402Google Maps

Verta pamatyti

Plytelė „Obuoliukas“
Plytelė „Obuoliukas“

Gitenio Umbraso kurta plytelė simbolizuoja įsimylėjėlių pasimatymų vietą

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.