Plytelė „Obuoliukas“

Kai pajusite, kad širdin meilė beldžia, prasukite pro St. Moniuškos skverelį. Ten rasite Vilniaus meilės simbolį – meilės plytelę „Obuoliukas“. Ypatinga skulptoriaus Gitenio Umbraso kurta plytelė simbolizuoja įsimylėjėlių pasimatymų vietą.

2007 metais skulptorius grindinio plytelėje pavaizdavo obuolio ir širdies simbolius, primenančius Biblijoje įamžintą Adomo ir Ievos pasimatymą rojuje, – meilės legendą bei žmonijos ir jos gyvenimo Žemėje pradžią. G. Umbrasas savo darbu norėjo priminti meilės svarbą tiems, kurie galbūt per daug skuba gyventi, pamiršdami šį gražų jausmą. Tiesa, ši plytelė svarbi ne tik jau įsimylėjusiems ir mylintiems, bet ir antrosios pusės dar ieškantiems žmonėms.

Trumpa istorija

Obuoliukas simbolizuoja meilę, šiuo simboliu norima atkreipti dėmesį į tai, kad kiekvienas žmogus jos yra vertas ir kiekvienas, jeigu į ją investuos šiltus jausmus, dėmesį, savo laiką, ją ir turės. Dvi obuoliuko puselės tarsi susijungia ir taip perteikia svarbiausią jausmą pasaulyje. Tai pasimatymams skirta vieta, skleidžianti pozityvią emociją.

Moniuškos skverelio  plytelė – tai tik viena iš autoriaus sumanytų idėjų. Tokios plytelės turėjo atsirasti dešimtyje Vilniaus vietų, kuriose įvairiais istoriniais laikotarpiais (tarpukariu, sovietmečiu ir kt.) buvo populiaru skirti pasimatymus.

Adresas:
S. Moniuškos skveras, Vilnius 01119Google Maps

Verta pamatyti

Užupio angelo skulptūra
Užupio angelo skulptūra

Užupio angelo skulptūros sukūrimo istorija neatsiejama nuo rajono istorijos