Katinas Užupyje

Užupis – nepriklausoma respublika Vilniuje. Bohemiškose jo gatvelėse gausu freskų, instaliacijų, ant sieninių lentelių puikuojasi savarankiškai paskelbta Užupio Respublikos Konstitucija. O ant Polocko gatvės 2 numeriu paženklinto namo tvoros tupi žmonių svajones pildantis katinas.

Jis  –  Užupio legenda, naikinanti baimės jausmą.

Juvelyrės Viktorijos Orkinės iniciatyva menininko Jonas Gelčio sukurta linksma katino skulptūrą yra raginimas geriau pažinti Užupį, miesto menininkų ir amatininkų erdvę, pritraukti dar daugiau lankytojų ir plėtoti savitą Užupio rajono legendą.

„Pakasyk man ausį – baimės nebejausi”, – šnabžda Vilniaus Užupio rajono skvere ant tvoros įsikūręs auskaruotas katinas. Ši juvelyrikos žanro įkvėpta Užupio skulptūra – viena naujausių ir turistų numylėta labiausiai.

Trumpa objekto istorija

„Katė neprivalo mylėti savo šeimininko, bet sunkią minutę turi jam padėti”, – skelbia 13-asis Užupio Konstitucijos straipsnis. Todėl katino pažadas kiekvienam, išdrįsusiam paliesti jo ausį, numarinti baimės jausmą ir išpildyti stipriausius troškimus, atrodo labiau logiškas ir tikras, nei magiškas.

Prie „gyvos“ interaktyvios, baimes naikinančios skulptūros gali prisiliesti kiekvienas panorėjęs.

Įdomi detalė – kadaise greta esančiame Užupio skverelyje veikė ir naminių augintinių, kačių ir šunų, turgus. Gal todėl katės iki pat šiol laikomos ypatingomis šio rajono gyventojomis: čia jų gausu kiekviename kieme ir jos turi išskirtines teises.

Adresas:
Polocko g. 2, Vilnius 01204Google Maps

Verta pamatyti

Užupio undinėlė
Užupio undinėlė

2002 m. skulptoriaus Romo Vilčiausko sukurta bronzinė skulptūra „Užupio undinėlė“