Vingio parkas

Vingio parkas – vilniečių mėgstama pasivaikščiojimų, pasivažinėjimų dviračiais ar riedučiais vieta. Parko centre esančioje estradoje vyksta įvairūs renginiai: koncertai, minimos šventės. 1988 m. stadione, prie estrados, vyko Sąjūdžio mitingai, o 1993 m. popiežius Jonas Paulius II laikė mišias.

Čia esanti estrada yra mačiusi ne tik Lietuvos muzikos atlikėjus, čia koncertavo ir pasaulinio garso žvaigždės.

Parke, gamtos apsuptyje, taip malonu atsipalaiduoti ir pasinerti į koncertų metu skambančios muzikos garsus arba praleisti laiką su draugais. Dienos metu čia dažnai renkasi tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės tiesiog norėdami pailsėti ir pasėdėti ant žolės.

Vasaros metu parkas pagyvėja, jo centre šiltuoju metų laiku veikia vaikams skirti atrakcionai, kelios kavinės, sportinio inventoriaus nuomos punktas ir nedidelis zoologijos sodas.

Į Vingio parką galima patekti pro du įėjimus: iš M. K. Čiurlionio ir iš Birutės gatvės. Netoliese, einant iš M. K. Čiurlionio gatvės pusės, stovi klasicistinė koplyčia, o šalia jos yra įsikūrę vokiečių karių kapai.

Trumpa istorija

160 hektarų plote, Neries upės vingyje, įsikūręs Vingio parkas, XV–XVI a. priklausė LDK didikams Radviloms, vėliau – vyskupui Ignui Masalskiui, dar vėliau – Vilniaus generalgubernatoriui Leontijui Beningsenui. Pastarasis parko pušyne pasistatė puošnius vasaros rūmus.

1919 m., atgimus Vilniaus universitetui, buvusio dvaro rūmuose buvo įkurtas botanikos sodas. XX a. viduryje sodą nuniokojo potvynis ir Antrasis pasaulinis karas. Atkuriant sodą didžioji jo dalis buvo perkelta į kitą vietą.

Adresas:
M. K. Čiurlionio g. 100, Vilnius 03100Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Kaina:

Įėjimas nemokamas

Verta pamatyti

Neries regioninis parkas
Neries regioninis parkas

Neries regioniniame parke stovi 9 piliakalniai.