Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Vilnius gryname ore

Vilnius - toks, kokio norite. Atokus gamtos kampelis. Meno muziejus. Nuotykių parkas. Koncertų salė. Vilnius neslepia nieko - viską rasite čia pat, lauke, miesto širdyje. Gaukite vitamino D dozę mėgaudamiesi Vilniumi po atviru dangumi. Jūsų laukia kūrybingiausios, linksmiausios ir labiausiai atpalaiduojančios pramogos.

Parkai ir sodai

Žalia žalia, kur dairais. Tai - Vilniaus dvasia! Čia visada grynas oras, kvapą gniaužiančios panoramos ir rami atmosfera. Skubėti nereikia - mėgaukitės Vilniumi savo ritmu. Pasivaikščiokite arba tiesiog prisėskite ir stebėkite gamtos stebuklus.

Vingio parkas

Įkvėpkite miško oro. Čia visada daugybė lauko pramogų, važinėja dviračiai, treniruojasi bėgikai, vyksta žaidimai. Tačiau Vingio parkas - puiki vieta atsipalaiduoti saulėje. Pasiekiamas pėsčiomis nuo Vilniaus senamiesčio tačiau atrodo kaip visai kitas pasaulis. Jei pasiseks, atokesniuose parko kampeliuose galėsite stebėti laukinius gyvūnus.

Bernardinų sodas

Atraskite geriausią žaliąją oazę, pasislėpusią šalia pagrindinių lankytinų objektų Vilniuje. Muzikinis fontanas, botanikos ekspozicija, jaukios kavinės, seniausias Senamiesčio ąžuolas - čia rasite būdą pabėgti nuo miesto garsų. Šerkite antis, žaiskite šachmatais ar stebėkite Trijų kryžių kalną.

Verkių parkas

Nuo kalno pamatykite stebinančias Vilniaus panoramas. Apsilankykite buvusios pagonių šventovės vietoje, pasivaikščiokite sename miške ir apžiūrėkite XVIII a. dvarą. Jei turite laiko, nusileiskite iki upės, pamatykite vandens malūną, pasimėgaukite miško takeliais. 

Vilniaus universiteto botanikos sodas Kairėnuose

Mėgaukitės spalvingais žiedais, pasivažinėkite karieta ar surenkite iškylą. Natūralus kraštovaizdis puikiai dera su išpuoselėtais augalų labirintais, o nuo kalvų atsiveria puikus vaizdas į parką. Botanikos sodas kaskart atrodo vis kitaip, nes žiedai keičia žiedus ir atsiskleidžia vis nauji grožiai.

Muziejai po atviru dangumi

Menas ir kultūra jūsų laukia kiekviename žingsnyje. Kūrybiškumo nežaboja sienos. Taigi dairykitės stebuklų vidury miesto. Pasisemkite įkvėpimo tiesiog Vilniaus gatvėse. 

Geležinkelio muziejus

Leiskitės į kelionę niekur neišvykdami. Aplankykite lauko ekspoziciją Lietuvos Geležinkelio muziejuje Vilniaus geležinkelio stotyje. Įlipkite į traukinio vagoną, apžiūrėkite senovinius lokomotyvus ar išbandykite savo jėgas valdydami rankinį vežimėlį. Pasijusite lyg istoriniame filme.

Literatų gatvė

Leiskitės į romantišką pasivaikščiojimą meno parodoje. Ant ilgos sienos rasite daugiau nei 200 meno instaliacijų pasaulio rašytojams ir poetams. Ar rasite dedikaciją savo mėgstamam autoriui? Ypač stebuklingai gatvė atrodo naktį.

Open Gallery

Ieškote įkvėpimo? Meno galerija po atviru dangumi buvusioje gamykloje veikia visą parą. Pamatykite išskirtinius gatvės menininkų iš viso pasaulio kūrinius. Jei klaidžiojate čia naktį, atkreipkite dėmesį į apšvietimą - jis sukuria ypatingą atmosferą ir tiesiog nušviečia kūrinius kita šviesa.

Europos parkas

Vos už pusvalandžio kelio nuo Vilniaus slepiasi didžiulis parkas, kuriame rasite daugiau nei 130 šiuolaikinio meno kūrinių. Pasivaikščiokite po Gineso pasaulio rekordininką -  iš televizorių sukurtą 700 metrų labirintą. Ieškokite daugybės tarptautinių meno žvaigždžių darbų ir nebijokite pasiklysti - tai puikus būdas čia praleisti dieną.

Lauko pramogos

Vilniuje gamta - kur bepasisuksite. Švarus vanduo, žali medžiai ir grynas oras leis mėgautis ramia aplinka arba leistis į nuotykius. Šią vasarą pasiruoškite linksmybėms. Kokia jūsų stichija: žemė, oras ar vanduo? Vilniuje rasite viską!

Vandenlenčių parkai

Metas traukti lentą ir atlikti meistriškiausius triukus arba išmokti sutramdyti vandenį. „Wake-Inn“, „WakeWay“ ar „WakeSpot“ parkai aplink Vilnių leis pasinerti į pramogas. Vanduo, saulė ir linksmybės - tikra vasara.

Irklentės

Išsinuomokite irklentę arba leiskitės į ekskursiją upe tiesiai Vilniaus širdyje. Pora valandų mėgaujantis vaizdais ir gamtos ramybe prabėgs nepastebimai. Jūsų laukia rytinis rūkas, nuostabūs saulėlydžiai ar naktiniai nuotykiai. Ieškokite „GoSup.lt“, „Sup-board.lt

Baidarės

Jei norite nuotykių kupinos popietės, šokite į baidarę ir leiskitės pasroviui. Neries ir Vilnelės upės leis mėgautis besikeičiančiu kraštovaizdžiu - pradedant vešliomis pievomis ir miškais ir baigiant finišu pačiame miesto širdyje.

Dviračiai ir paspirtukai

Vilnius puikiai tinka mėgstantiems vaikščioti, tačiau atrasti miestą dviračiu ar paspirtuku - smagi patirtis. Vėjas kedena plaukus ir mintys skaidrėja! Dviratis ir paspirtukas padės ir tada, kai norėsite keliauti greičiau - lankytini objektai tarsi priartės savaime, o ir kontaktų su žmonėmis turėsite mažiau. 

Laipiojimas medžių viršūnėmis

Metas išmankštinti kūną po sėdėjimo namuose. Smagiausias būdas tai padaryti? Laipiojant medžiais lyg beždžionė ir skriejant per upę „Unopark“ pramogų parke. Linksmybės, nuotykiai ir sveikata čia puikiai suderinami.

Daugiau pasiūlymų
Apvažiuokite Vilnių dviračiu
Apvažiuokite Vilnių dviračiu
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information,read here.