Geležinkelių muziejus

Geležinkelių muziejus kviečia apsilankyti visus, norinčius susipažinti su Lietuvos geležinkelių istorija ir dabartimi.

Geležinkelių muziejus savo metus skaičiuoja nuo 1966 m. Jis įsikūręs istoriniuose, 19 a. pastatytuose, Vilniaus geležinkelio stoties keleivių rūmuose. Muziejaus salėse rasite autentiškų eksponatų, o žaismingai riedantys mažučiai traukinukai suteiks daug džiaugsmo vaikams.

Geležinkelių muziejuje lankytojų grupėms rengiamos ekskursijos. Lankytojai taip pat kviečiami apsilankyti ir lauko ekspozicijoje.

Čia taip pat prekiaujama knygomis bei suvenyrais su Lietuvos geležinkelių simbolika.

Trumpa istorija

Geležinkelių muziejus buvo įkurtas 1966 m., kuomet Pabaltijo geležinkelio Vilniaus apygardos vadovybė įkūrė Geležinkelininkų darbo šlovės muziejų. Muziejaus fondas pradėtas formuoti pamažu, jį iš pradžių sudarė  surinkta medžiaga apie įvairiapusį geležinkelininkų gyvenimą, fotografijos, keli maketai. Muziejus veikė dabartiniame AB „Lietuvos geležinkeliai“ administracijos pastate Mindaugo gatvėje (Mindaugo g. 12/14). Ekspozicija pasakojo politizuotą geležinkelių istoriją atiduodant duoklę sovietiniam istorijos laikotarpiui.

Šiuo laikotarpiu, geležinkelių sistemą prižiūrint centrinei ministerijai Maskvoje, muziejus ne kartą keitė savo pavadinimą. Muziejuje vyko įvairūs kultūriniai renginiai, buvo priiminėjami garbingi svečiai. 1979 m. muziejus gavo liaudies muziejaus vardą, o 1985 m. jam suteiktas jo įkūrėjo ir ilgamečio vadovo, Georgijaus Žemaičio, vardas – muziejus pradėtas vadinti Lietuvos geležinkelininkų Georgijaus Žemaičio liaudies muziejumi. 1998 m. muziejus perkeltas į naujas patalpas Mindaugo gatvėje (Mindaugo g. 15). Tuo metu muziejaus ekspozicija išsiplėtė, eksponatai buvo išdėstyti pagal atskirus istorinius geležinkelių vystymosi laikotarpius.

Mūsų dienomis Geležinkelių muziejus yra įsikūręs Vilniaus geležinkelių stoties antrajame aukšte ir yra išsidėstęs trijose salėse, kurių kiekviena yra skirta vis kitai sričiai: informacijos (ekspozicijų), kultūros (parodų ir renginių) ir edukacijos (maketų). Beveik 900 čia esančių eksponatų yra išdėstyti pagal atskiras temas: kelionių, ryšių, kelių statybos, riedmenų, geležinkelių transporto signalizacijų, statytojų ir darbuotojų. Su dalimi  eksponatų lankytojai gali susipažinti interaktyviai.

Ekspozicija pradedama lankytojus supažindinant su geležinkelio stočių istorija. Eksponuojamos pirmųjų geležinkelio stočių Lietuvoje nuotraukos, autentiški kelionių geležinkeliu atributai: lagaminai, užkelti ant autentiškų lentynų, dyzeliniame traukinyje D1, stotyse dirbusių bagažo nešikų ženklai, indai iš įvairių laikotarpių keleivinių vagonų, senas bilietų seifas bei kiti eksponatai.

Adresas:
Geležinkelio g. 16, Vilnius 02100Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Daugiau informacijos:
Darbo laikas:

II-V: 09:00-18:00
VI: 10:00-18:00
I, VII: nedirba
Valstybinių švenčių dienomis muziejus nedirba

Kaina:

6.00 € suaugusiems
3.00 € moksleiviams, studentams, senjorams

Verta pamatyti

Stoties rajonas
Stoties rajonas

Vilniaus stoties rajoną sudaro keli kvartalai netoli autobusų ir traukinių stoties.