Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Stoties rajonas

Anksčiau šis rajonas buvo lankomas tik atvykstančių ar išvykstančių keliautojų - čia greta Geležinkelio ir autobusų stotys - tačiau per kelerius pastaruosius metus Stoties rajonas smarkiai pasikeitė. Dabar tai populiari vieta, kupina kultūros ir aktyvaus naktinio gyvenimo. Net jei neplanuojate niekur vykti, užsukite pasižvalgyti po apylinkes.

Stoties rajone atgimsta madingiausi barai ir kavinės, vyksta gyvos muzikos koncertai, alternatyvūs renginiai ir buriasi aktyvi jaunų žmonių bendruomenė. Stoties rajonas ypač patogioje vietoje, šalia įspūdingojo Senamiesčio, tačiau ne toks išgražintas, šiek tiek alternatyvus. Vaikščiodami nepamirškite pasidairyti ir pasigrožėti gatvės menu.

Trumpa istorija

Vilniaus geležinkelių stotis buvo pastatyta 1862 m. traukiniams, važiuojantiems iš Sankt Peterburgo į Varšuvą, tačiau dabartinis pastatas čia stovi nuo 1950 m. Keli istoriniai pastatai, pavyzdžiui, Halės turgus, pastatytas 1906 m., ir aplinkiniai Art Nouveau stiliaus statiniai, padeda rajonui išlaikyti senąjį žavesį. Rajone 2016 m. savo istoriją pradėjo šiandien visame pasaulyje išgarsėjusi D. Trumpo ir V. Putino bučinio freska.

Adresas:
Geležinkelio 16, Vilnius 02100Google Maps
By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information,read here.