Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Ukrainiečiams – nemokami muziejai, ekskursijos ir viešasis transportas

Vilnius reiškia nuoširdų palaikymą Ukrainos žmonėms, drąsiai kovojantiems už savo laisvę ir demokratines vertybes.
Kviečiame Lietuvos ukrainiečių bendruomenę ir ukrainiečius, kurie dėl karo veiksmų turėjo palikti savo namus, nemokamai lankytis Vilniaus muziejų ekspozicijose, dalyvauti ekskursijose bei naudotis viešuoju transportu.

Vilniaus muziejus kviečia Vilniuje įsikūrusius ukrainiečius pažinti miestą

Dviejų valandų pasivaikščiojimai skirti nuo karo Ukrainoje bėgantiems žmonėms. Tai ne turistinis maršrutas, o bandymas pasidalinti žiniomis, kurios padės greičiau pasijusti Vilniuje kaip namie.

Vilniečiai pasakoja apie miestą ir kviečia aplankyti tas vietas, kurias patys mėgsta, kurios jiems svarbios ir įdomios, dalinasi praktiniais patarimais. Kas yra šis miestas? Kaip jis tapo tokiu, koks yra šiandien? Kur ieškoti ramybės, o kur šurmulio? Iš kur atsiveria gražiausia miesto panorama? Kur galima nuvažiuoti dviračiu? Kur skani kava, o kur einame alaus?

Kiekvieną šeštadienį susitinkame Vilniaus muziejuje Vokiečių g. 6. Čia per 15 min. papasakojame pagrindinius dalykus apie Vilnių, o tada keliaujame į miestą. Kiekvienąkart maršrutas ir pasakojimas šiek tiek skiriasi – jie priklauso nuo vedlių, kurie dalinasi asmeninėmis žiniomis apie gyvenimą Vilniuje. Vedliais bus Vilniaus muziejaus darbuotojai ir savanoriai, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojai ir kiti miesto žinovai.

Pasivaikščiojimai vyks kiekvieną šeštadienį nuo 10 val. Pirmasis pasivaikščiojimas įvyko balandžio 2 d. Pasakosime rusų arba anglų kalba. Pasivaikščiojimai vyks, jei užsiregistruos bent 4 žmonės.

Kviečiame prisijaukinti Vilnių ir pamatyti jį vilniečių akimis!
Informaciją ukrainiečių kalba ir registracijos formą rasti galima čia: https://bit.ly/VMukraine

Mentorystės programa „BeFriend Vilnius“

Suprantame, jog persikėlimas į kitą šalį dažnai gali būti labai bauginanti ir nerimą kelianti patirtis, ypač jei nemokate kalbos ir nieko nepažįstate. Tačiau nesijaudinkite, jūs nesate vieni – „BeFriend Vilnius“ savanoriai mentoriai pasiruošę jums padėti šiame procese ir padėti greičiau bei lengviau įsitvirtinti. Tai nefinansinė programa, kurios metu vietiniai mentoriai naujakūriams siūlo savo vertingiausią turtą – laiką, suteikdami jiems informaciją ir patarimus 1-1 principu susitikus gyvai arba virtualiai/telefonu. Daugiau informacijos rasite čia.

Nemokamas viešasis transportas

Karo zoną palikusiems ir Vilnių pasirinkusiems ukrainiečiams sostinė suteikia galimybę nemokamai naudotis viešuoju miesto transportu. Kontrolieriams ukrainiečiai turės pateikti tik savo asmens dokumentą – jokių bilietų ar kitų dokumentų jiems nereikės. Ukrainoje legaliai gyvenusiems, tačiau šalį dėl karo palikusiems ir į Vilnių atvykusiems užsieniečiams sostinės viešasis transportas taip pat bus nemokamas. Taip pat su Ukrainos pasu bus galima nemokamai lankytis ir muziejuose (atvykus pateikti asmens dokumentą).

Muziejai, kuriuose Ukrainos piliečiai gali lankytis nemokamai:

Nemokamas susisiekimas traukiniais

Keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ nuo kovo 1 d. Ukrainos piliečiams pasiūlė nemokamą susisiekimą traukiniais vietiniais maršrutais Lietuvoje. Nemokamu susisiekimu pasinaudoti norintiems Ukrainos piliečiams pakaks pateikti Ukrainos pasą ar asmens tapatybės kortelę, vaikams – gimimo liudijimą.

Padėti Ukrainai gali kiekvienas vilnietis. Visą informaciją rasite svetainėje: https://ukraina.vilnius.lt/

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.