Ukrainiečiams – nemokami muziejai ir viešasis transportas

Інформацію українською мовою ви знайдете тут. Informaciją ukrainiečių kalba rasite čia.
Vilnius reiškia nuoširdų palaikymą Ukrainos žmonėms, drąsiai kovojantiems už savo laisvę ir demokratines vertybes.
Kviečiame Lietuvos ukrainiečių bendruomenę ir ukrainiečius, kurie dėl karo veiksmų turėjo palikti savo namus, nemokamai lankytis Vilniaus muziejų ekspozicijose bei naudotis viešuoju transportu.

Renginys „Draugų diena – День друзів“ 

Renginys „Draugų diena – День друзів“ Ukrainos ir Lietuvos vaikus kviečia kartu praleisti dieną. Laukia batutų parkas, nemokami koncertai, pramogos, skanėstai. Būkime draugais!

Ukrainiečius džiugins ir „DĖK’UI“ stotelė, kurioje jiems bus dalinami lietuvių sunešti drabužėliai ar žaislai. Lietuviai taip pat kviečiami atnešti nenaudojamus dviračius, paspirtukus, riedlentes ar riedučius.

Laikas: kiekvieną šeštadienį nuo birželio 11 iki liepos 9 d. Užsiėmimai organizuojami nuo 12 val.

Vieta: Baltasis tiltas, Upės g. 6, Vilniuje.

Dalyvių amžius: kviečiami visi!

Mentorystės programa „BeFriend Vilnius“

Suprantame, jog persikėlimas į kitą šalį dažnai gali būti labai bauginanti ir nerimą kelianti patirtis, ypač jei nemokate kalbos ir nieko nepažįstate. Tačiau nesijaudinkite, jūs nesate vieni – „BeFriend Vilnius“ savanoriai mentoriai pasiruošę jums padėti šiame procese ir padėti greičiau bei lengviau įsitvirtinti. Tai nefinansinė programa, kurios metu vietiniai mentoriai naujakūriams siūlo savo vertingiausią turtą – laiką, suteikdami jiems informaciją ir patarimus 1-1 principu susitikus gyvai arba virtualiai/telefonu. Daugiau informacijos rasite čia.

Nemokamas viešasis transportas

Karo zoną palikusiems ir Vilnių pasirinkusiems ukrainiečiams sostinė suteikia galimybę nemokamai naudotis viešuoju miesto transportu. Kontrolieriams ukrainiečiai turės pateikti tik savo asmens dokumentą – jokių bilietų ar kitų dokumentų jiems nereikės. Ukrainoje legaliai gyvenusiems, tačiau šalį dėl karo palikusiems ir į Vilnių atvykusiems užsieniečiams sostinės viešasis transportas taip pat bus nemokamas. Taip pat su Ukrainos pasu bus galima nemokamai lankytis ir muziejuose (atvykus pateikti asmens dokumentą).

Muziejai, kuriuose Ukrainos piliečiai gali lankytis nemokamai:

Nemokamas susisiekimas traukiniais

Keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ nuo kovo 1 d. Ukrainos piliečiams pasiūlė nemokamą susisiekimą traukiniais vietiniais maršrutais Lietuvoje. Nemokamu susisiekimu pasinaudoti norintiems Ukrainos piliečiams pakaks pateikti Ukrainos pasą ar asmens tapatybės kortelę, vaikams – gimimo liudijimą.

Padėti Ukrainai gali kiekvienas vilnietis. Visą informaciją rasite svetainėje: https://ukraina.vilnius.lt/