Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Signatarų namai

Signatarų namai – istorijos ir architektūros paminklas. Čia 1918 m. vasario 16 d. buvo pasirašytas Nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo Aktas.

Po trečiojo Lenkijos ir Lietuvos valstybės padalijimo, 1795 m., visa Lietuva, išskyrus Užnemunę, atiteko carinei Rusijai. Lietuvos vardas išnyko iš pasaulio žemėlapio. Kelias į nepriklausomybę – ilga 123 metus trukusi kova dėl lietuviško rašto, dėl lietuviškų pamaldų bažnyčioje, dėl teisės mokytis ir kalbėti gimtąja kalba, dėl teisės naudotis tautine simbolika, būti nepriklausoma tauta.

Trumpa istorija

Signatarų namų ekspozicija, atskleidžianti XX a. pradžios tautinio atgimimo ir modernios Lietuvos valstybės atkūrimo istoriją (1904–1918 m.), prasideda pasakojimu apie Vilniuje vykusį tautinį atgimimą ir tolesnę lietuvių tautos nuoseklią kultūrinę ir politinę veiklą bei kelią, atvedusį iki nepriklausomybės paskelbimo 1918 m. vasario 16 d.

Kaizerinės Vokietijos okupacijos (1915–1918 m.) sąlygomis paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas – konceptualus, lakoniškas 122 žodžių dokumentas, kuris vėliau, visus okupacijų metus, žadino nepriklausomybės viltį. Jis niekada nebuvo nustojęs teisinės galios ir tapo Lietuvos Valstybės konstituciniu pamatu 1990 m. atkuriant Lietuvos nepriklausomybę.

Signatarų namų ekspozicija, eksponuojama trylikoje kambarių, yra unikali ir nuolat papildoma muziejaus įsigytomis, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų artimųjų dovanotomis ar paskolintomis relikvijomis.

Okupacijos, karas, represijos, priverstinė emigracija laužė žmonių likimus, naikino jų gyvenimo ženklus. Priverstiniais politiniais emigrantais tapo šeši signatarai, kiti šeši, likę Lietuvoje, – sovietinio teroro aukomis. Visų dvidešimties Vasario 16-sios Akto signatarų giminės buvo represuoti.

Adresas:
Pilies g. 26, Vilnius 01123Google Maps
Telefono nr.:
Svetainė:
Darbo laikas:

II-VI: 10:00-18:00
I, VII: nedirba

Kaina:

4 € suaugusiems
2 € moksleiviams, studentams, senjorams
Nemokamai su „Vilnius Pass”

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.