Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Energetikos ir technikos muziejus

Pirmoji viešoji Vilniaus miesto elektrinė šiandien labiau nei bet kada traukia praeivių žvilgsnius ir griauna nusistovėjusius tradicinio muziejaus stereotipus.

2003-aisiais atsidaręs Energetikos ir technikos muziejus užėmė vos 17 proc. šio industrinio paveldo objekto patalpų, tačiau po 2008 m. rudenį užbaigtos rekonstrukcijos, muziejaus erdvės išsiplėtė nuo 800 kv. m. iki 5 000 kv. m. Kartu su plotu išaugo ekspozicijų skaičius – muziejus tapo didžiausiu technikos muziejumi Lietuvoje.

Trumpa istorija

Išplėsta, energetikos temai skirta, muziejaus ekspozicija lankytojams leidžia susipažinti su autentiška dar neseniai veikusios elektrinės įranga, o pasivaikščiojimas tarp garo katilų, turbinų, generatorių, kondensatorių ir sudėtingų vamzdynų – pajusti tokio pobūdžio industrinių objektų dvasią.

Ant muziejaus stogo veikiančios vėjo ir saulės jėgainės pristato visuomenei kasdien vis aktualesnę alternatyviąją energetiką. Energetikos ekspoziciją papildo informaciniai terminalai bei veikiantys Kruonio hidroakumuliacinės ir Ignalinos atominės elektrinių maketai.

Po rekonstrukcijos Energetikos ir technikos muziejus pakvietė į naujas ekspozicijas: „Transporto“ (nebeveikianti), „Vilniaus miesto pramonės ir technikos istorijos“ ir interaktyvias „Mokslas ir technika vaikams“. Visose ekspozicijose panaudota nemažai šiuolaikinės technologinės įrangos, kuri skatina lankytojus būti ne tik stebėtojais, bet ir aktyviais pažinimo proceso dalyviais.

Vilniaus miesto technikos ir pramonės istorijos ekspozicija kviečia pažvelgti, kaip industrializacija keitė miesto veidą ir kasdienį gyvenimą, pažinti miesto pramonę, technologijas, gaminius ir susipažinti su juos gaminusiais žmonėmis.

Ekspozicija pradedama demonstruojant amatus ir tęsiama iki sovietmečio pabaigos eksponatų pristatymo. Pristatomos svarbios miesto pramonės šakos: tekstilės, stiklo, popieriaus, skaičiavimo mašinų ir lazerinės technologijos. Ši ekspozicija – tai lyg muziejaus raginimas pradėti kryptingai rinkti Vilniaus miesto technikos paveldą, į šį procesą įtraukiant miesto gyventojus ir kūrėjus.

Norintiems plačiau susipažinti su Vilniaus technikos ir pramonės istorija, siūloma speciali teminė ekskursija „Pagaminta Vilniuje: miesto technikos ir pramonės istorija“.

Energetikos ir technikos muziejus savo autentiška industrine aplinka traukia ne tik lankytojų, bet ir įvairių renginių organizatorių dėmesį. Muziejaus patalpose vyksta ir privatūs, ir vieši renginiai: koncertai, spektakliai, konferencijos. Netradicinėje aplinkoje filmuojami videoklipai, rengiamos fotosesijos.

Muziejus tampa patrauklia vieta ne tik technika ar energetika besidomintiems žmonėms, čia vis dažniau laisvalaikį leidžia vilniečių šeimos, moksleiviai, studentai ir Vilniaus miesto svečiai.

Norint išsamiau susipažinti su Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicijomis pakanka savo išmaniajame įrenginyje atsidaryti muziejaus tinklapyje esantį audiogidą ir išklausyti informaciją, kurios nerasite aprašymuose. Audiogido pasakojimai prieinami lietuvių, anglų, rusų ir lenkų kalbomis.

Nuo 2020 m. muziejuje taip pat veikia pabėgimo kambarys „Senosios Vilniaus elektrinės paslaptys“.

2021 m. muziejuje įrengta edukacinė erdvė patiems mažiausiems muziejaus lankytojams „ETM Vaikų stotelė“ ir „Ignitis grupės“ interaktyvi ekspozicija apie rūšiavimą bei žiedinę ekonomiką.

Adresas:
Rinktinės g. 2, Vilnius 09312Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Svetainė:
Darbo laikas:

II-VII: 10:00-18:30
I: nedirba

Valstybinių švenčių dienomis muziejus nedirba

Kaina:

6€ suaugusiems
3€ moksleiviams, studentams, senjorams
1.20 € neįgaliems
Nemokamai su „Vilnius Pass”

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.