Naujasis arsenalas

Pagrindinė Lietuvos nacionalinio muziejaus ekspozicija, įkurta Naujajame arsenale, supažindina ne tik su Lietuvos valstybės istorija, bet ir etnine lietuvių kultūra.

Ekspozicijos pradžia lankytoją tarsi nukelia į Vilniaus senienų muziejų (1855–1915), kurio pagrindu vėliau buvo įkurtas Lietuvos nacionalinis muziejus. Autentiški Senienų muziejaus eksponatai ir to meto vitrinos kuria vienintelę tokią Lietuvoje „muziejaus muziejuje“ atmosferą ir atgaivina Senienų muziejaus dvasią.

Kitoje salėje nuosekliai pristatoma Lietuvos istorija nuo valstybės susidarymo XIII amžiuje iki jos žlugimo 1795 metais, šios epochos visuomenės gyvenimo raida.

Antrame aukšte supažindinama su permainų kupinu XIX šimtmečiu: tai pasipriešinimo ir išsivadavimo kovų amžius, tautos formavimosi ir modernėjimo laikas, atvedęs į 1918 metų Vasario 16-ąją.

Kitose antro aukšto ekspozicijų salėse pristatoma lietuvių etninė kultūra – XVIII amžiaus – XX amžiaus pirmos pusės Lietuvos valstiečių tradicinė buitis, liaudies menas, tautiniai drabužiai, gyvenamojo namo patalpų interjerai ir UNESCO nematerialiuoju paveldu pripažinta kryždirbystė.

Adresas:
Arsenalo g. 1, Vilnius 01143Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Svetainė:
Darbo laikas:

II-VII: 10:00-18:00
I: nedirba

Valstybinių švenčių dienomis muziejus nedirba

Kaina:

5 € suaugusiems
2,50 € moksleiviams, studentams, senjorams

Nemokamai su „Vilnius Pass”

Verta pamatyti
Parodų erdvė Istorijų namai
Parodų erdvė Istorijų namai

Istorijų namai – tai erdvė, kurioje istorija lankytojams pristatoma ne kaip fiksuota praeitis, o kaip mūsų visų sukurta ir tebekuriama realybė.

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.