Vilniuje deri turtinga istorija ir šiuolaikinės naujovės, siūloma daugybė kultūrinių patirčių kiekviename žingsnyje. Su ,,Vilnius Pass” turite galimybę pasinerti į miesto dinamišką meno sceną. Ši turistinė kortelė pakvies į daugybę lankytinų vietų – nuo istorinių paminklų iki šiuolaikinio meno centrų, užtikrinant turiningą patirtį Lietuvos sostinėje. Daugiau informacijos apie ,,Vilnius Pass” ir jo pasiūlymus rasite čia: Get Vilnius Pass | Go Vilnius
Štai devynios meno erdvės, kurias kviečiame aplankyti su kortele:
MO muziejus pristato šiuolaikinį Lietuvos meną su daugiau nei 5 000 kūrinių – tapybos, skulptūros, fotografijos ir instaliacijų. Be parodų, vyksta filmų peržiūros, koncertai, kūrybinės dirbtuvės ir diskusijos. Muziejus kviečia lankytojus įtraukiamai pažinti šiuolaikinę Lietuvos kultūrą ir meną.
Muziejus pristato Samuelio Bako kūrinius, atskleidžiančius Lietuvos žydų paveldą ir menininko asmeninę kelionę. Įsikūręs Naugarduko gatvėje, jis yra Vilniaus Gaono žydų muziejaus padalinys ir pirmasis pasaulyje, skirtas tik Bako darbams. Kolekcijoje – per 100 dovanotų tapybos, piešinių ir grafikų, kviečiančių gilintis į tapatybės ir išlikimo temas.
Šiuolaikinio meno centras - svarbi avangardinio meno erdvė Baltijos regione. Jame vyksta 10-15 parodų per metus, taip pat performansai, diskusijos ir filmų renginiai. Lankytojams prieinama didžiausia šiuolaikinio meno leidinių skaitykla Lietuvoje, siūlanti įvairias menines patirtis.
Kazimiero Varnelio namai-muziejus Vilniuje siūlo unikalų optinio meno ir senovinės kolekcijos derinį. Daugiau nei 40 ekspozicijų apima Varnelio kūrinius, grafiką, žemėlapius, Vakarų Europos skulptūras, istorinius baldus ir Azijos meno kūrinius. Muziejus suteikia įtraukiančią patirtį ir atskleidžia menininko unikalią viziją.
Vilniaus paveikslų galerija, įsikūrusi Chodkevičių-Puslovskių rūmuose, pristato Lietuvos meną nuo XVI a. iki XX a. pradžios. Ji rengia nuolatinę ir laikinas parodas, kultūrinius vakarus, paskaitas ir koncertus, siūlydama unikalią patirtį autentiškoje istorinėje aplinkoje bei erdves verslo ir kultūriniams renginiams.
Galerija pristato XX ir XXI amžiaus Lietuvos bei užsienio meną. Nuolatinėje ekspozicijoje – modernistinė ir šiuolaikinė tapyba, skulptūros, grafika, fotografija, instaliacijos ir video menas. Reguliariai rengiamos laikinos parodos, kuriose eksponuojami pripažinti ir kylantys menininkai iš Lietuvos ir užsienio.
Muziejuje pristatoma istorinė ir šiuolaikinė taikomoji dailė per nuolat atnaujinamas parodas. Eksponuojami tekstilės, keramikos, baldų, industrinio dizaino ir mados kūriniai, atskleidžiantys funkcinį grožį. Kiekvienas apsilankymas suteikia naujų, įtraukiančių patirčių dėl nuolat besikeičiančių ekspozicijų.
Muziejus pristato lietuvių išeivijos meną, išryškindamas Vytauto Kasiulio kūrinius. Jo darbai, sukurti Paryžiuje, yra kolekcijos centras. Muziejus rengia tyrimus apie diasporos meną, suteikdamas lankytojams gilų supratimą apie Lietuvos menininkų tarptautinį indėlį ir Lietuvos meno paveldą už šalies ribų.
Sapiegų rūmuose vyksta ekskursijos, parodos, koncertai ir edukacinės programos. Tai kultūrinė erdvė, jungianti praeitį ir šiuolaikinį meną. Rūmai siekia tapti tarptautiniu centru, puoselėdami kūrybiškumą, paveldą ir atvirumą, kviesdami lankytojus prasmingai patirti istorijos ir meno sintezę.