Samuelio Bako muziejus

Samuelio Bako muziejus įsikūrė sostinės Naugarduko gatvėje ir veikia kaip Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus padalinys. Tai pirmasis muziejus pasaulyje, skirtas tik šio tapytojo kūrybai.

Pats dailininkas, kalbėdamas apie kūrybos įkvėpimo šaltinius, sako įsivaizduojąs save kaip berniuką, stovintį prie didelės juodos jūros ir besistengiantį su mažu šaukšteliu į kibirėlį semti iš jos vandenį.

Pasak Samuelio Bako, Vilnius užima ypatingą vietą jo gyvenime ir kūryboje. „Mano gimtasis miestas yra amžinai įsirėžęs mano sieloje. Vilnius, Lietuvos Jeruzalė, buvo svarbus žydų kultūros centras, litvakiško pasididžiavimo šaltinis. Tai, kad tampu savo gimtojo miesto kultūrinio žemėlapio dalimi, man yra nepaprastai reikšminga“, – teigia jis.

Trumpa istorija

Bakas gimė 1933 m. Vilniuje. Savo pirmąją piešinių parodą surengė sulaukęs vos devynerių. Stebuklingai išgyvenęs nacių okupacijos laikotarpį, jis atsidūrė perkeltųjų asmenų stovykloje Vokietijoje, vėliau gyveno Izraelyje ir Vakarų Europoje. 1993 m. dailininkas įsikūrė Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur tęsia savo kūrybinį kelią.

Adresas:
Naugarduko g. 10/2, Vilnius 01309Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Svetainė:
Darbo laikas:

I: nedirba
II-VI: 10:00-18:00
VII: 11:00-18:00

Valstybinių švenčių dienomis muziejus nedirba

Kaina:

6 € suaugusiems
3 € moksleiviams, studentams, senjorams
8 € šeimos bilietas – vienas suaugęs asmuo ir iki 4 mokyklinio amžiaus vaikų
10 € šeimos bilietas – du suaugę asmenys ir iki 4 ikimokyklinio amžiaus vaikų

Verta pamatyti

Panerių memorialo lankytojų informacijos centras
Panerių memorialo lankytojų informacijos centras

Paneriai – tai didžiausia nacių organizuotų ir vykdytų masinių žudynių vieta Lietuvoje.