Garsiausi 2024 m. Vilniaus renginiai

Vilnius visada kupinas idėjų ir nemiega visus metus! Nesvarbu, koks metų laikas ar koks oras - aktyvus kultūrinis gyvenimas nesustoja. Tradicija tapę renginiai kasmet pritraukia būrį naujų gerbėjų ir vilioja naujais nuotykiais. Atraskite muzikos ar teatro naujoves, meno ir kultūros įvairialypiškumą, pristatomas naujausias tendencijas ir ypatingą idėjų kupiną atmosferą.

Vilniaus šviesų festivalis

2024 m. sausio 25-28 d. 

Tamsiausiu metų laiku Vilnius šviečia taip, kad jį mato visas pasaulis. Tradicinis Vilniaus šviesų festivalis - ryški gimtadienio dovana Lietuvos sostinei, visiems čia gyvenantiems ir besilankantiems. Šviesų menininkai iš Lietuvos ir viso pasaulio nušviečia miestą netikėtomis instaliacijomis ne tik populiariausias miesto vietas, bet ir atokesnius kampelius. Ieškokite meno kūrinių Senamiestyje ar patys tapkite interaktyvių instaliacijų dalimi.

Vilniaus senamiestis
https://lightfestival.lt/ 

Vilniaus knygų mugė

2024 m. vasario 22-25 d. 

Knygos leidžia patirti tūkstančius pasaulių, o knygų mugė kviečia atrasti naujus autorius, gauti mėgstamų rašytojų autografą, įsigyti naujausių knygų ar dalyvauti diskusijose. Didžiausia ir svarbiausia mugė Baltijos šalyse pristato apie 500 renginių ir 300 leidyklų iš Lietuvos ir užsienio šalių. Čia kasmet apsilanko apie 50 000 žmonių!

Kaziuko mugė

2024 m. kovo 8-10 d.

Ryškiausias pavasario pranašas Vilniuje - Kaziuko mugė, skaičiuojanti daugiau nei keturių šimtų metų tradicijas. Su meile pagaminti amatininkų kūriniai, kvapnūs patiekalai, vietos ūkininkų produktai, koncertai ir pramogos visai šeimai paskleidžia Vilniuje atbundančio miesto žinią. Kaziuko mugės meduolis vienoje rankoje, verba - kitoje ir geriausi prisiminimai išliks ilgam.

Vilniaus senamiestis
Kaziuko Mugė

Kino pavasaris

2024 m. kovo 14-27d.

Kino gurmanai kasmet laukia tradicinio pavasario pranašo. Apdovanoti filmai, klasika tapę šedevrai, šiuolaikiniai kino stebuklai, kritikų įvertinti kūriniai, ryškiausi praėjusių metų atradimai, lietuviškų filmų premjeros įtrauks į kino verpetą. Tokia gero kino koncentracija svaigina ir sužadina pilnatvės jausmą. O kur dar susitikimai su kino kūrėjais ir nesibaigiančios diskusijos po filmo - „Kino pavasaris“ nepailsta stebinti.

https://kinopavasaris.lt/ 

Muziejų naktis

2024 m. gegužės 18 d.

Vieną naktį per metus Vilniaus muziejai atveria duris lankytojams - Lietuvos sostinė prisijungia prie beveik 30 Europos šalių ir, saulei nusileidus, parodo savo įspūdingiausius eksponatus. Šią naktį muziejai peržengia savo sienas ir veiklas siūlo ne tik patalpų erdvėse, bet ir mieste. Tai puiki proga nemokamai apsilankyti muziejuose, sudalyvauti edukacinėse programose ar kūrybinėse dirbtuvėse, išgirsti neįtikėtinų istorijų.

https://www.muziejunaktis.lt/ 

Gatvės muzikos diena

2024 m. gegužės 18 d.

Kaip skamba 5000 atlikėjų koncertas Vilniaus gatvėse? 16 metų gyvuojanti Gatvės muzikos diena paverčia Vilnių viena didele scena, kur telpa visi žanrai ir įvairiausios patirties muzikantai. Skambantis Vilnius nepaliks abejingų. Pasijuskite lyg filmų herojus, kurį kiekviename žingsnyje lydi muzikinis takelis - laukiant autobuso stotelėje, mėgaujantis kava kavinėje ar einant per pėsčiųjų perėją nuotaiką kuria jums skambanti muzika. Galite sudalyvauti ir patys - čiupkite būgną ir ženkite tradicinėje mušamųjų eisenoje „Drum2gether“.

Vilniaus senamiestis

https://gmd.lt/

Vilnius Pink Soup Fest

2024 m. birželio 1 d.

Antrą kartą Vilnių ištinka rožinė karštinė. Tradicinis vasaros maistas šaltibarščiai atidaro sezoną ir išsilieja Vilniaus gatvėse, baruose, parduotuvėse, meno galerijose. Rožinė spalva karaliauja mieste, o šaltibarščių kvapas vilioja iš tolo. Paragaukite ne tik tradicinės sriubos, bet ir šaltibarščių spalvos kavos ar šaltibarščių skonio desertų. Apsilankykite rožinėse parodose ar dalyvaukite rožinėse pramogose. Šaltibarščiai - karščiausias sezono klyksmas Vilniuje.

Vilniaus senamiestis

Šaltibarščių festivalis

Kultūros naktis

2024 m. birželio 7 d.

Ar įmanoma per naktį pamatyti daugiau nei šimtą renginių? Kultūros naktis dėlioja tradicinio festivalio programą taip, kad kiekvienas iš maždaug šimtas penkiasdešimties tūkstančių lankytojų rastų sau kažką ypatingo. Nors Vilnius - kompaktiškas miestas - per Kultūros naktis čia telpa nemokamos parodos, performansai, teatro pasirodymai, koncertai, kinas, galimybė susitikti su lietuvių ir užsienio kūrėjais, dalyvauti paskaitose ir edukacinėse programose.

Vilniaus senamiestis

https://kulturosnaktis.lt/

8 Festival #mybloodyfestival 

2024 m. birželio 16-18 d.

Muzika drebina buvusio Lukiškių kalėjimo sienas ir išlaisvina sielą. Garsiausi pasaulio atlikėjai festivalyje atiduoda visas jėgas, kad galėtumėte mėgautis įspūdingiausiais pasirodymais. Kruopščiai festivalio organizatorių sudaryta žvaigždžių paletė apima skirtingus šiuolaikinės muzikos stilius ir ieško vis naujų muzikos vėjų. Pasiruoškite atradimų kupinam muzikinio nuotykio savaitgaliui.

Lukiškių kalėjimas

https://www.8festival.com/ 

Dainų šventė

2024 m. birželio 29-liepos 6 d.

Aidint tūkstančiams choristų balsų prasideda šimtmetį švenčianti Dainų šventė, pasitinkanti žodžiais „kad giria žaliuotų“. Dainų šventė išlieka istorine gija, per šokį ir dainą siejančia praeitį su ateitimi. Ji mums primena apie gyvybę kurios neįmanoma nei užgniaužti, nei pamiršti, nes ji yra viena, bet mūsų visų. Tapkite istorinio įvykio liudininkai ir patirkite neapsakomą vienybės jausmą, užplūstantį girdint tradicines chorų dainas ar stebint tūkstančius šokėjų, sinchroniškai atliekančių liaudies šokius.

Dainų šventė (dainusvente.lt)

Festivalis „Jaunas kaip Vilnius“

2024 m. liepos 25 d. 

Vilnius švenčia savo globėjo Šv. Kristoforo dieną taip, kad skamba visas miestas. Nepaisant to, kad Vilniui - daugiau nei 700 metų, širdyje jis visada išliks toks jaunas, kad galės šėlti vakarėlyje iki ryto ir garantuos gerą nuotaiką visiems švenčiantiems. Daugybė skirtingų muzikos žanrų ir atlikėjų visą dieną ir vakarą dovanos savo koncertus nemokamai miestiečiams ir miesto svečiams. Nepraleiskite progos švęsti!

Vingio parkas

Kristupo vasaros festivalis

2024 m. liepa-rugpjūtis

Net du vasaros mėnesius Vilnius gyvena Kristupo vasaros festivalio ritmu. Per tiek laiko turite progą apsilankyti daugiau nei 40 originalių renginių, kurie pateikia platų muzikos spektrą: klasikinės muzikos šedevrai čia persipina su džiazu ar eksperimentiniais projektais, o tradiciniai instrumentai suskamba naujai. Festivalyje skamba tarptautinį pripažinimą pelnę muzikai bei naujausios Europos muzikos tendencijos. Vieną akimirką muzika skamba salėse, o kitą - iš Nerimi praplaukiančio laivo ar viename Vilniaus parkų. 

https://kristupofestivalis.lt/

Sostinės dienos

2024 m. rugpjūčio 30 - rugsėjo 1 d.

Kad rudenį pradėti būtų lengviau, pirmasis rugsėjo savaitgalis Vilniuje tradiciškai virsta tikra fiesta. Sporto renginiai, mugės, koncertai, parodos ir nepakartojamas maistas užtvindo miesto gatves, atviras erdves ir sales. Nepamirštami nuotykiai dieną ir nepakartojami šou naktį - Vilnius parodo, ką įspūdingiausio gali pasiūlyti.

Sostinės Dienos

„Rimi“ Vilniaus maratonas

2024 m. rugsėjo 8 d. 

Prisijunkite prie 10 000 bėgikų ir įveikite kasmetinį „Rimi“ Vilniaus maratoną. Pasiryžę 42 km iššūkiui? Jei šis atstumas gąsdina, rinkitės pusmaratonį ar 10 km, bėkite 5 km su šeima, ar supažindinkite vaikus su smagiu bėgimo sportu 200 metrų distancijoje.  Šis maratonas - puiki proga pasivaržyti ir rekordų siekiantiems profesionalams. Tačiau bėgti gali visi, tad metas pasiruošti bėgimo batelius ir tyrinėti Vilniaus senamiestį bėgte.

Vilniaus senamiestis

https://www.vilniausmaratonas.lt/ 

LOFTAS fest 

2024 m. rugsėjo 12-14

Rugsėjį gyvenimas grįžta į miestą, todėl ir muzikos festivaliai persikelia į urbanistinę aplinką. Buvusioje gamyklų teritorijoje „LOFTAS fest“ kviečia į vienintelį miesto muzikos festivalį Baltijos šalyse. Gerai pažįstami ir perspektyvūs Lietuvos ir užsienio talentai, elektroninė muzika, techno pasaulyje žinomi vardai, diskusijos, gatvės meno instaliacijos ir gatvės maistas garantuoja unikalią patirtį.

Menų fabrikas LOFTAS, Švitrigailos g. 29

Loftas Fest

Tautų mugė

2024 m. rugsėjo 13-15 d.

Ši mugė - gurmanų rojus. Tiesiai gatvėje ruošiami įvairūs nacionalinių virtuvių patiekalai savo kvapais ir skoniais vilioja iš tolo. Lietuviški bulviniai blynai, garsiosios vokiškos dešrelės, karaimų kibinai ir kiti gardėsiai nepaliks alkanų. Tačiau tai – ne tik smagurių rojus. Čia susipažinsite su tautiniais papročiais ir buities tradicijomis, dalyvausite koncertuose ir parodose. Mugėje kasmet prisistato Lietuvoje gyvenančių tautinių bendrijų amatų ir kulinarijos meistrai, dainų ir šokių virtuozai. 

Vilniaus senamiestis

https://tautumuge.lt/

Turizmo diena

2024 m. rugsėjo 27 d.

Keliaukite po Vilnių kitaip - leiskitės į nemokamas pažintines ekskursijas su gidais ten, kur kitomis dienomis nepavyktų apsilankyti, išgirskite netikėtų istorijų, dalyvaukite įtraukiančiuose žaidimuose mieste ir atraskite Vilnių netikėtoje šviesoje. Jūsų laukia gera nuotaika, naujos žinios ir prizai!

Vilniaus senamiestis

Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“

2024 m. rugsėjis - spalis

Ištrūkite iš rutinos ir patirkite unikalų reiškinį - tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ tampa kasmetiniu įvykiu, kviečiančiu atrasti įdomiausius šiuolaikinius kūrinius. Įsitraukite į dialogą, plėskite savo pažinimo ribas, griaukite stereotipus ir tapkite trūkstama jungtimi tarp kūrėjo ir žiūrovo. Skirtingos meno sritys, žanrai, tautybės ir kartos čia kuria harmoniją, kurią patyrus norisi sugrįžti vėl ir vėl. 

https://www.sirenos.lt

Vilnius Jazz

2024 m. spalio 16-20 d.

Trisdešimt septynerius metus skaičiuojantis festivalis turi būrį ištikimų gerbėjų, tačiau kasmet atranda vis naujų atlikėjų, kurie sudomina platesnę auditoriją. Intriguojančios pažintys, netikėtai sugrįžtantys atlikėjai, sceną drebinantys džiazo grandų pasirodymai praplečia muzikos ribas ir kviečia pasinerti į džiazo įvairovę. Muzikantai iš Lietuvos ir viso pasaulio atskleidžia savo džiazo interpretaciją ir supažindina su žanro evoliucija.

http://www.vilniusjazz.lt/ 

Gastronomijos savaitė

2024 m. lapkritis

Apsilankykite Vilniaus restoranuose ir paragaukite netikėčiausių Vilniaus skonių, paruoštų specialiai Gastronomijos savaitei! Restoranų šefai savo degustaciniais meniu ir ypatingais pasiūlymais kviečia atrasti tiek egzotiškus patiekalus, tiek lietuviškų miškų ar ūkių gėrybes. Lėkštėse - tikri meno šedevrai, o jūsų rankose - „Gastronomijos savaitės žvaigždės“ titulo likimas, tad ragaukite ir vertinkite.

Gastronomijos Savaitė

Kalėdos Vilniuje

2024 m. gruodis - 2025 m. sausis

Patirkite Kalėdų magiją Vilniuje. Čia gražiausia Europos eglutė, kalėdinis traukinukas po Senamiestį, šventiškas Kalėdų miestelis ir žibantis miestas kuria stebuklą. Kasmetės tradicijos ir neregėtos naujovės gatvėse skleidžia džiugią atmosferą, primena apie gerus darbus ir išpildo daugybę svajonių. Susikurkite savo šventinę programą mieste ir kurkite Kalėdų burtus, tapkite Kalėdų nykštukais, o gal net nurunkite Kalėdų senelį.

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.