Vasarą Vilnius neatostogauja! Tam nėra laiko, kai miestas net verda nuo renginių gausos, muzikos garsų, festivalių ir veiklų. Danguje, vandenyje ir ant žemės tiek veiksmo, kad, jei norėtumėte išbandyti viską, prireiktų beveik visos vasaros. Pasirinkimo gausa svaigina labiau nei karšta saulė. Laimei, visada galima atsigaivinti skaniausia pasaulyje šalta sriuba – šaltibarščiais, gaiviausiais rankų darbo ledais ar kava terasoje po atviru dangumi. Metas susidaryti savo vasaros planą!

Renginiai

Jūsų laukia vienas didelis vakarėlis! Nesvarbu, kokią muziką mėgstate, ar laisvo laiko turite dieną, ar naktį – Vilnius švyti įvairiausiomis spalvomis ir kviečia šokti nesustoti. Lietuvos ir užsienio atlikėjai, menininkų instaliacijos, šiuolaikinio teatro ir įspūdingi liaudies pasirodymai – Vilnius tarsi besimaišantis kultūrų katilas, toks, koks buvo per visą savo 701 metų istoriją. 

Jaunyste spindintis miestas

Festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ tęsia tradiciją miesto gimtadienį švęsti su trenksmu ne tik sausio 25 d., bet ir lygiai po pusmečio – liepos 25 d., pakviesdamas vilniečius ir miesto svečius į nemokamą visos dienos garsiausių atlikėjų koncertą. Muzika, unikalūs vizualiniai sprendimai ir originalūs efektai sukuria tikrą šou! 

slides
slides
slides

100 metų šokių ir dainų

Šią vasarą, birželio 29–liepos 6 d., Vilniuje švenčiamas unikalus jubiliejus – Dainų šventės šimtmetis! Miesto parkai ir erdvės skambės nuo dainų, žemė drebės šokėjų širdžių ritmu ir viskas primins svarbiausią jubiliejinės šventės žodį – „gyvybė“ – jungiantį kartas, medžius, paukščius, mūsų praeitį ir ateitį. Visa savaitė nuostabaus kūrybiškumo ir bendrystės pakylės iki dangaus. 

slides
slides
slides

Naktį nemiegantis miestas

Paveikslai miesto gatvėse, šokančios figūros, naktį skambantis Senamiestis, aidintys teatro personažų pasakojimai, vietos menininkų ir užsienio kūrėjų kūrybiniai sumanymai – aštuonioliktus metus švenčianti „Kultūros naktis“ birželio 7 d. pažers daugybę staigmenų, naujų talentų, įspūdingiausių kūrinių ir netikėčiausių idėjų, apgaubtų ilgos vasaros nakties. Šokiai, garsai, šviesos, klasikinis ir elektroninis menas tarsi sapnas užlies Vilniaus gatves.

Visos vaivorykštės spalvos

Tolerancija – pamatinė Vilniaus vertybė. Spalvingos eitynės už lygybę „LT Pride“ birželio 8 d. tik patvirtina, kad kartu mes galime diskutuoti, palaikyti, svajoti ir švęsti visus vilniečius ir svečius. Metas kuo ryškiau pasipuošti ir parodyti pasauliui, kaip Vilnius moka džiaugtis savo bendruomenėmis.  

slides
slides
slides

Muzikinės vasaros istorijos

Vasarą Vilnius skendi muzikoje! Birželio 1 d. pradeda trečią sezoną skaičiuojantis miesto festivalis „Summer Stories“, viliojantis nemokamais garsiausių Lietuvos atlikėjų pasirodymais ant stogo su vaizdu į Senamiestį. Nuo liepos 17 d. Valdovų rūmų didįjį kiemą garsiausių užsienio ir Lietuvos atlikėjų koncertais  aštuntus metus drebins festivalis „Midsummer Vilnius“. Klasikinės ir pasaulio muzikos gerbėjai nuo liepos 29 d. mėgausis tradiciniu, bet originaliu „Kristupo festivalio“ skambesiu.

Pramogos

Veiksmas Vilniuje nesustoja, nesvarbu, ar mėgstate iškylauti, ar klaidžioti miško takais, o gal svajojate pakilti virš debesų ar pasišildyti ant smėliuko. Lepinant orams galimybė džiaugtis gryno oro pramogomis pačiame mieste – prabanga, kuria būtina pasinaudoti. Nesvarbu, ar saulėtas, ar žvaigždėtas dangus – Vilnius kviečia nuotykiauti.

Smėlėto paplūdimio svajos

Smėlis tarp pirštų ir plaukuose – vasaros aksesuaras. Gal Vilnius ir neturi jūros, tačiau paplūdimio tinklinio gerbėjams nereikia toli ieškoti tinkamos aikštelės. Legendiniai prie Baltojo tilto esantys paplūdimio tinklinio aikštynai – tik vieni iš nedaugelio Vilniuje, kur įžengę pasijusite tarsi prie jūros. 

Žadą atimančios vandens pramogos 

Kartais verta rytą pasitikti netradiciškai – plaukiant Nerimi irklente ir mojant irklu vietos žvejams. Jei nesinori irkluoti patiems, malonų nuo vandens kylantį vėjelį galima pajusti plaukiant gondola. Arba galima tiesiog bristi Vilnele klausantis įdomiausių istorijų. Vasaros vakarą su draugais verta atšvęsti ant katamarano denio. Vandens pramogos Vilniuje nesibaigia net naktį – romantiškoje tamsoje plaukiant baidarėmis viskas atrodo kitaip. Bet, žinoma, visada galima tiesiog mėgautis saulės voniomis viename iš Vilniaus paplūdimių.     

slides
slides
slides

Adrenalino kupinos pramogos danguje

Oro balionai – įprastas, bet nuostabus reginys Vilniuje. Pakilti virš debesų ir pažvelgti iš paukščio skrydžio į miestą – nepakartojama patirtis, kurią reikėtų išbandyti bent kartą gyvenime. Norintiems dar daugiau adrenalino, Vilniaus televizijos bokštas siūlo pasivaikščioti dangaus krašteliu 170 m aukštyje prisirišus saugos lynais. Kvapą gniaužiantys vaizdai ir nepamirštamos patirtys padangėse!

slides
slides
slides

Mieste, bet miške

Vilnius ne veltui pelnė žaliausios Europos sostinės titulą. Čia galima pasivaikščioti medžių viršūnėmis Belmonto nuotykių parke ar praskristi lynu virš Neries „UNO Parks“. Po žaliuosius tolius būtina pasižvalgyti nuo Pūčkorių atodangos. Įkvėpimo pasisemti galima tarp Europos parke išsislapsčiusių beveik 100 meno kūrinių. Sportui ir iškyloms su draugais visada atviras žalias Vingio parkas. Iki šių vietų patogiai atvyksite miesto viešuoju transportu ar nuosavu automobiliu. Daugiau apie transportą Vilniuje skaitykite čia.

slides
slides
slides

Skoniai

Išsiilgti vasariški skoniai vilioja prisėsti ir išragauti Vilnių taip kuriant vasariškus prisiminimus. Gaivinantys šaltibarščiai, kelioninių patirčių internetinio vadovo tradiciniam maistui „Taste Atlas“ paskelbt skaniausia šalta sriuba pasaulyje, ar pačių čirškinti kepsniai gamtoje – nepamainoma vasaros patirtis. Ši vasara lemtinga ir Vilniaus restoranams – „Michelin“ gido vertintojai išragavo daugybę patiekalų, kad nuspręstų, kuris restoranas vertas žvaigždučių ar rekomendacijų.

Gaivinantis šaltibarščių skonis

Šaltibarščiai? Šaltibarščiai! Vasara Vilniuje be jų neįsivaizduojama. Pradedant birželio 1 d. vykstančiu jau tradiciniu „Vilnius Pink Soup Fest“, kurio metu visas miestas nusidažo rožine spalva, o šaltibarščiai liejasi laisvai, baigiant dubenėliu šaltos rožinės sriubos, kuri visą vasarą puikuojasi beveik visuose restoranų valgiaraščiuose ar netgi ant miesto pastatų sienų Bernardinų parko kieme ir šalia Menų fabriko „Loftas“. 

slides
slides
slides

Tas nuostabus kepsnių kvapas

Kokia vasara be kepsnių lauke ir nakvynės palapinėje? Po darbo nereikia niekur vykti iš miesto – „Downtown Forest Hostel & Camping“ ne tik išsikepsite pirmuosius vasaros šašlykus, bet ir šoksite koncerte gryname ore ar galėsite nakvoti po žvaigždėmis palapinėje.Kepsniais lauke galėsite mėgautis su draugais įkūrę ugnį atvirose grilio zonose Vingio parke, Neries krantinėje ar Valakampių 2-ajame paplūdimyje.  ar prie verslo parko „Business Garden Vilnius“.

Burnoje tirpstantys ledai 

Vasara be ledų – ne vasara! Iš natūralių ingredientų pagaminti „Fionos cukrainės“ ledai, įdomiausi skoniai, ledai su sūriu „Džiugo“ namuose, veganams tinkami šerbetai, itališki Gian Luca Demarco „gelato“, pagaminti su meile rankomis jie džiugina ne tik mažuosius smaližius, bet ir didžiuosius gurmanus ar drąsiausiuosius, kurie paragaus restorano „Nineteen 18“ ledų deserto su skruzdėmis.  

Lėta kava miesto terasoje

Vasarą Vilnius virsta viena didele terasa po atviru dangumi. Būdų pailsėti su kavos puodeliu ar skaniu maistu stebint žmones ir niekur neskubant – gausybė. Prisėsti kavinėje prie Rotušės aikštės su vaizdu į gražiausią miesto architektūrą. Rasti įkvėpimo Stiklių gatvėje, terasoje prie įspūdingai dekoruotos „Ponių laimės“ ar prancūziška dvasia alsuojančiame „Augustas ir Barbora love story café“ kiemelyje. Žvelgti iš aukšto į bruzdantį miestą geriant kavą teatre įsikūrusiame „Balkone“. Stebėti raminančią Neries tėkmę ir jaustis nešamiems upės sėdint „Neries krantinės“ terasoje. Apsuptiems senų kaštonų, su vaizdu į Gedimino kalną prisėsti „Rotondoje“. Lėtai popietę leisti parko apsuptyje „Bernardinų kieme“. Stebėti verdantį Vingio parko gyvenimą prie staliuko „Vingio istorijose“. Pasijusti lepinamiems išpuoselėtame sode Žvėryne „Verandoje“ ar prisėsti šiltnamyje „Panama Food Garden“. Pasislėpti slaptoje oazėje pačiame miesto centre esančioje „The Great Tit“ terasoje. Po apsilankymo muziejuje aptarti parodą „Eskedar Coffee Terrace“ Istorijų namuose. Kad ir ką beveiktumėte, Vilniuje visada yra laiko sulėtinti laiką ir pailsėti! Daugiau įspūdingų Vilniaus terasų rasite čia: kavinės ir terasos su gražiausiais vaizdais mieste.

slides
slides
slides

„Michelin“ žvaigždučių paslaptis!

Vilnius garsėja savo talentingais šefais, stebinančiais originaliais sprendimais, unikaliais skoniais iš sezoninių vietos produktų, įspūdinga istorine virtuve ir gurmaniškomis patirtimis. Šiuo metu mūsų inspektoriai baigia atrinkti pirmuosius restoranus. Jau netrukus, birželio 13 d., paaiškės, kurie restoranai gali didžiuotis pirmosiomis „Michelin“ žvaigždutėmis Lietuvoje. Tačiau verta ne tik rikiuotis į eilę prie žvaigždutes pelniusių restoranų, bet ir prie „Michelin“ gido rekomenduojamų restoranų. Skonių nuotykis garantuotas! 

slides
slides
slides