Vegetarai, veganai ir žaliavalgiai turėtų sutikti, kad skaniausias ir, ko gero, patikimiausias augalinio maisto meniu yra ten, kur tam skiriamas visas dėmesys – specializuotose šiuos mitybos poreikius atitinkančiose kavinėse. Visai neseniai Vilniuje tokių buvo vos kelios, o šiandien pasirinkimas kur kas platesnis ir spalvingesnis.

Casa La Familia

Restorano krosnyje kepamos bene skaniausios vegetariškos ir veganiškos picos mieste. Jomis žavisi net visavalgiai. O kai restoranas persikelia į festivalius ar miesto šventes, prie jo nusidriekia ilgiausios eilės, įrodančios, kad viskas, ką siūlo „Casa La Familie“, yra labai skanu!

Adresas: Rūdninkų 8

Holigans

Visai šalia didžiausio miesto outlet'o yra vietinio, ekologiško, vegetarinio maisto bistro „Holigans“. Čia patiekalai tiesiog trykšta spalvomis ir gera savijauta. Budos dubenėliai, burgeriai, indiški patiekalai ir takos – visi patiekalai virtuvėje ruošiami pagal laimingo maisto koncepciją, tai yra, tik iš augalinių produktų.

Adresas: Verkių 29, Ogmios miestas

Radharanė

Tai yra šeimos restoranas, tad ir jausmas čia kaip namuose. Arbatas ir uogas augina močiutė Vidutė, sūrį šeimininkai perka iš ūkininko Ričardo, o pyragėliai kepami kasdien švieži. Troškiniai, kepsneliai, salotos, samosos, apkepai – tai tik dalis plataus „Radharanės“ meniu. Išskirtinio dėmesio susilaukia tortai, indiški saldumynai ir krosnyje kepama duona.

Adresas: Gedimino 32

RoseHip

Tai yra tik veganiško maisto restoranėlis, tačiau kartu ir atradimų vieta tiems, kurie kasdien nesimaitina veganiškai. „RoseHip“ meniu – daugybė įdomių derinių, skonių, technikų, kurios, tikėtina, įkvėps paragauti dar daugiau šios virtuvės patiekalų. Vienas populiariausių – plėšyto duonmedžio jackfruit‘o burgeris, kuris savo konsistencija ir netgi skoniu primena plėšytą kiaulieną.

Adresas: B. Radvilaitės 7

Vegafe

Čia karaliauja ajurvedinės maisto ruošos principai. Vegafe tiekiami patiekalai yra ne tik be mėsos ar žuvies, bet ir be kiaušinių, sultinio kubelių, grybų, mielių, skonio stipriklių, gyvulinio želatino, česnakų ir svogūnų. Ir jeigu iki šiol nežinojote, kas yra laktovegetarinė mitybos sistema, tai tikrai su ja susipažinsite Vegafe.

Adresas: Totorių 3

Vieta

Nedidelė jaukioje Vilniaus Senamiesčio gatvėje įsitvirtinusi „Vieta“ siūlo itin skanius vegetariškus ir veganiškus pietus, kurie čia keičiasi priklausomai nuo to, kokius šviežius produktus gauna virtuvė. Taip pat yra ir a la carte meniu. Beje, savaitgaliais čia veiksmas vyksta už baro, o kartais ir ant jo... Tad į „Vietą“ verta užsukti ne tik pavalgyti.

Adresas: Šv. Ignoto 12-1

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.