Idėjos pasimatymui Vilniuje

2018 m. Vilnius, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo Romantiškosios Europos maršrutą, alsuoja romantika. Lietuvos sostinė už kiekvieno kampo slepia meilės istorijas, tereikia žinoti, kur jų ieškoti.

Net trumpas apsilankymas įsimins ilgam tyrinėjant siauras akmenines Senamiesčio gatveles, vaikštant žaliuose parkuose, stebint miestą iš paukščio skrydžio oro balionu ar vakarieniaujant žvakių šviesoje. Susipažinkite su Vilniumi – tebūnie tai meilė iš pirmo žvilgsnio.

Pirmam pasimatymui

Skrydis oro balionu

Vilnius suteikia retą galimybę mėgautis miesto vaizdais skrendant oro balionu. Romantiškas skrydis žadina nepatirtas emocijas atskleisdamas naują miesto perspektyvą. Kvapą užgniaužia jaukaus Senamiesčio vaizdai ir skirtingais metų laikais miestą keičiantys gamtos paveikslai. Laikas sklendžiant virš miesto tarsi sustoja, šurmulys dingsta ir mintyse išlieka tik nepamirštami Vilniaus vaizdai. Oro balionui nusileidus laukia ypatinga skrydžio finalo ceremonija ir taurė putojančio vyno.

Kelionė dviračiais Neries krantine

Važiuojant Neries pakrante, prie irklavimo bazės, akį neabejotinai patraukia nuolat kintanti garsių gatvės menininkų kūrinių ekspozicija. Tolėliau išnyra saulės nutvieksti Vilniaus bokštai ir Senamiesčio vaizdai. Čia vingiuojantis takas veda prie Žvėryne besiilsinčio XVI a. akmens su išraižytais Gediminaičių stulpais. Ir galiausiai takas nuves iki pat Vingio parko, kur laukia gamta, miško oras ir atokvėpio valandėlė su kavos puodeliu rankoje.

Įkvepianti muzika ir šiuolaikinis menas

Po Šv. Kotrynos bažnyčios skliautais įspūdingai skamba tiek šiuolaikinės melodijos, tiek tradiciniai klasikiniai kūriniai. Koncertai šioje autentiškoje erdvėje žavi savo išskirtinumu ir ypatinga atmosfera. Tuo tarpu modernaus meno ekspozicijos ir renginių gausa laukia MO muziejuje. Lietuviškas modernizmas ir nuolatos besikeičiantys šiuolaikinio meno renginiai nepalieka abejingų.

Šiuolaikiškas muzikos ir kino vakaras

Pasivaikščiojimas urbanistiniame apleistų gamyklų peizaže, stebint gatvės meno darbus unikalioje meno galerijoje po atviru dangumi „Open Gallery“, gali tapti romantiško pasimatymo pradžia. Ypatingą nuotaiką sukurs elektroninė ar šiuolaikinė muzika, sklindanti iš greta įsikūrusio menų fabriko „Loftas“. O vakarą užbaikite diskutuodami su draugais, dalydamiesi įvairiausiais patiekalais maisto namuose „Downtown Food Hall“ ir žiūrėdami įdomiausius filmus neįpareigojančioje „Kino Deli“ atmosferoje.

Gintaro masažas

Baltijos auksas – gintaras – it sustingę saulės šilumos lašeliai, atpalaiduoja ir lepina kūną. Masažo salone „Nidos kopos“ taikant gintaro terapiją kūnas tarsi prisipildo tūkstančius metų saugotos gintaro energijos ir sušyla iš vidaus. Ragaudamas gintaro arbatos ir kvėpuodamas pušų aromatu tarsi prisilieti prie Baltiškos dvasios.

Romantiškiausių Vilniaus vietų maršrutas