Gurmaniška pertraukėlė

Ruoškite gomurį nepakartojamiems skoniams ir išragaukite Vilnių.

Skirkite laiko vėlyviems pusryčiams

Savaitgalį neapsikraukite planais – skirkite laiko neskubiems vėlyviems pusryčiams su draugais. Jei mėgstate aktyvų laisvalaikį, po pusryčių „Saulės Jėgainėje“, kur rasite ir vegetariškų bei veganiškų patiekalų, užsukite į greta esantį riedlenčių parką. Nekasdieniškiems pusryčiams rinkitės Benedikto kiaušinius „Stebukluose“.

Atraskite pasaulį lėkštėje

Vilniuje daugybė pasaulio skonių. Paragaukite tobulų belgiškų midijų „Rene“, derinkite tarptautinius patiekalus su vynu „Bistro18“, ar valgykite picą „Užupio picerijoje“ žvelgdami į garsiąją angelo skulptūrą. Ieškodami ryškesnės egzotikos užsukite į marokiečių, vietnamiečių, tajų, meksikiečių ir kitų pasaulio virtuvių restoranus, kurių Vilniuje – tikra daugybė.

Išsiruoškite į rimtą vakarienę

Paverskite vakarienę švente, kurios metu fejerverkus keičia skonių sprogimas. Paragaukite tradicinių lietuviškų patiekalų su fantazija restorane „Džiaugsmas“. Pasirinkite Deivydo Praspaliausko degustacinį meniu restorane „Amandus“

Susipažinkite su veganiška virtuve

Jei nevalgote mėsos ar norite atrasti naujų skonių, Vilnius turi jums paruošęs staigmeną. Čiupkite sumuštinį ar nuostabaus veganiško torto gabalėlį kavinėje „Chaika“. Valgykite mėsainį be mėsos „Holigans“. Skanaukite falafelių su įvairiu humusu „Zatar“. Indiško vegetariško ir veganiško maisto ieškokite restorane „Radharanė“.

Mėgaukitės dūmų kvapu

Net mieste mėgaukitės degančių malkų kvapu ir ant žarijų keptu maistu. „Vingio istorijose“ pavalgę kepsnių išsinuomokite dviratį ir pralėkite Vingio parko takeliais su vėjeliu. Iš VCUP esančios terasos „Grill Terrace“ stebėkite atsiveriančią senamiesčio panoramą. Arba išsinuomokite kepsninę ir pasijauskite tarsi iškyloje „Downtown Forest“.

Pasisaldinkite gyvenimą

Padarykite mažą nuodėmę ir pasivaišinkite gurmanišku desertu cukraus rojuje. Išsirinkite spalvotų migdolinių pyragaičių desertinėje „Ali šokoladinė“. Pasiimkite porciją ledų iš natūralių produktų „Ice Dunes“, kur rasite net ir pasirinkimą veganams. O gal prisėskite „Sugamour“ terasoje Bernardinų sode ir valgydami pyragėlius stebėkite medžių žalumą.

Nepraleiskite popiečio arbatėlės

Pasijuskite tikru anglų aristokratu ir išbandykite popiečio arbatėlę „Šekspyro“ viešbutyje ar „Kempinski“. Įsitaisykite patogiau dideliame krėsle ir vaišinkitės sumuštiniais, pyragėliais ir, žinoma, arbata.

Rinkitės produktus maisto turguje

Pačius šviežiausius produktus rasite Halės turguje prie stoties ar Kalvarijų turguje miesto centre. Čia jūsų laukia ūkininkų produkcija, šviežios uogos ir grybai tiesiai iš miško. Madingiausio maisto ir naujų skonių ieškokite „Uptown Bazaar“.

Apsilankykite maisto renginiuose

Vienoje vietoje atraskite begalę būdų paragauti visko, kas geriausia. Daugybė gatvės maisto kiekvieną penktadienį ir šeštadienį užtvindo Menų fabriką „Loftas“. Norėdami išskirtinių potyrių užsiregistruokite į „Diner en Blanc Vilnius“ rugpjūtį ir vakarieniaukite jūroje baltai apsirengusių žmonių. Užsukite į „Vilnius Burger Fest“ ir išsirinkite geriausią mėsainį. Jei mėgstate mėsainius, skaitykite daugiau apie mėsainių kultūrą ir geriausius mėsainius mieste.

Verta pamatyti

Verta pamatyti

„Senatorių pasažas“: atraskite ekologišką lietuvišką virtuvę Vilniaus širdyje
„Senatorių pasažas“: atraskite ekologišką lietuvišką virtuvę Vilniaus širdyje

Sveiki atvykę į unikalią vietą Vilniaus senamiestyje.

„Paupio turgaus“ skonio kelionė
„Paupio turgaus“ skonio kelionė

Pasiruoškite išskirtinei maisto patirčiai „Paupio turguje“ – tai naujausia Vilniaus maisto kultūros vieta, kuri suburia žmones prie stalo su išskirtinių skonių patiekalais.

Žydų virtuvės pėdsakais po Vilnių
Žydų virtuvės pėdsakais po Vilnių

Tradiciškai žydai patiekalus ruošia laikydamiesi košerinės mitybos tradicijų – Vilniuje galima paragauti ir tokiu būdu paruošto maisto.