„Senatorių pasažas“: atraskite ekologišką lietuvišką virtuvę Vilniaus širdyje

Sveiki atvykę į unikalią vietą Vilniaus senamiestyje - „Senatorių pasažas“ kviečia atrasti lietuvišką virtuvę bei šviežiausius ekologiškus produktus. Jūsų laukia išskirtinė gastronominė patirtis, tad leiskitės į skonių kelionę!

Pradėkite dieną sėdėdami terasoje su puodeliu kavos ir traškiu danišku pyragėliu, raskite gardžius pietus, o vakarui namuose parsineškite šviežių daržovių, pikantiškų užkandžių ar biodinaminio vyno. Įsigykite egzotiškų gėlių ar minimalistinę dovaną. Arba pakvieskite draugų išskirtinės vakarienės į vieną iš dviejų čia įsikūrusių restoranų.

Pastato sienos mena istoriją

Įspūdingas rūmų ansamblis buvo pastatytas XVII – XIX a., tačiau rūsyje galima rasti ir senesnių gotikinių skliautų. Per daugelį metų pastatas priklausė karališkajam auksakaliui, čia buvo Vainų, p vėliau - Pociejų, rūmai, vienas pirmųjų įsikūrė Šlapelių lietuviškų knygų knygynas. Prieš kelis šimtmečius čia buvo tik mūrine tvora atskirtas praėjimas tarp Stiklių ir Dominikonų g.

Šiandien pastatas tapo atviras miestiečiams ir svečiams ir kviečia visus pasimėgauti „Senatorių pasažu“ - netradicine vieta, kur rasite parduotuvių ir restoranų, siūlančių ekologišką maistą ir šiuolaikinę lietuvišką virtuvę. Rekonstrukcija atvėrė dengtą arką, atidengė skirtingų laikotarpių klodus ir pažymėjo amžinosios liepsnos simboliu, reiškiančiu svetingumą.

Nepamirštama vakarienė

„Senatorių pasaže“ įsikūrę du restoranai - „Nineteen18“ ir „14Horses“, puoselėjantys „nuo ūkio iki stalo“ idėją.

Išskirtinė degustacinė vakarienė „Nineteen18“

Pasiruoškite būti nustebinti naujoviškų skonių! Restoranas „Nineteen18“ pavadintas Lietuvos nepriklausomybės garbei, tačiau tuo pat metu simbolizuoja ir naują, į ateitį žvelgiančią šiuolaikinės lietuviškos virtuvės pradžią. Valgydami leisitės į gastronominę kelionę, apžvelgdami turtingą regiono kulinarinį paveldą ir šiuolaikinę etnografinių temų interpretaciją.

Komanda nuolat ieško įdomių skonių derinių, todėl jie naudoja vietinius produktus, ieško atradimų ir įkvėpimo gamtoje, konservuoja produktus. O jūsų lėkštėje viskas virsta magija. Prestižinis skandinavų restoranų gidas „White Guide“ apdovanojo „Nineteen18“ ir šefą Matą Pauliną aukštą antrąją vietą.

Jaukūs ilgieji pusryčiai ir vakarienė „14Horses“

Vos tik jus pasitiks restorano vadovas Benoitas Chereque’as, iškart pajausite Paryžiaus žavesį. Meniu kupinas netikėtų atradimų, kuriuos iš „Farmers Circle“ ūkyje užaugintų vietinių produktų sukūrė šefas Andrius Kubilius. Jei esate veganas, à la carte meniu rasite nuostabių pasirinkimų - ir tai tikrai nebus vien salotos. Patiekalai patiekiami įspūdinguose induose, kurie derina senąsias keramikos tradicijas ir šiuolaikinį stilių. Jūsų laukia ir malonūs šeštadienio rytai - pasiruoškite ilgiems ir tingiems pusryčiams

Įkvepiantis pasivaikščiojimas po parduotuves

Apsilankykite „Senatorių pasaže“, norėdami nusipirkti maisto ar vyno, pasimėgauti pietų pertrauka ar ieškodami apgalvotų dovanų ar jaukių detalių.

Neįtikėtinos maisto istorijos

„Dirvos“ lentynose jūsų laukia daržovės, vaisiai, kiaušiniai ir iš „Farmers Circle“ ūkio produktų sukurti padažai, pagardai, užtepai ir konservai. Kumpiai, brandinta jautiena ir užkandžiai jus pasitiks „Muu“. Vakarienei namo parsineškite ekologiško, biodinaminio ar natūralaus vyno, o gal pirma išsirinkite paragavę jo „Taurėje.“ Lietuviško sūrio, mėsos užkandžių, sezoninės rūkytos žuvies ir ikrų rasite parduotuvėlėje „Dešros“.

Jaukūs pusryčiai ir sveiki pietūs

Pasitikite dieną su šviežiai kepta duona, daniškomis bandelėmis ir kvapniais pyragais. Griebkite puodelį kavos ir tegul diena prasideda šypsena.

Girdite čirškantį grilį? „Okayum“ ant grotelių jau kepa jūsų pietus. Ieškote subalansuotų pietų, kuriuose puikiai dera skirtingi skoniai? Gatvės maistas taip pat gali būti sveikas. O geriausia - visus salotų ingredientus pasirinksite patys.

Puikios dovanos sau ir draugams

Gėlės kaip draugai - jie suteikia pasauliui spalvų. Taigi, jei ieškote, kaip nuspalvinti gyvenimą ar norite nustebinti savo draugus, apsilankykite konceptualioje gėlių parduotuvėje „Gėlynas“, kurioje augalai atspindi ir Lietuvos metų laikus.

Visiems gurmanams knygynas „Raidės“ - rojus, kupinas kulinarijos, gamtos ir darnaus gyvenimo būdo knygų. Daugelis knygų yra anglų kalba, jas kruopščiai pasirinko restoranų šefai ir kiti ekspertai.

Išjauskite akimirką. Jei ieškote dovanos ar tiesiog norite pagyvinti interjerą, apsilankykite „Hygge“ namų apyvokos reikmenų ir interjero parduotuvėje. Jaukūs, žavūs ir ypatingi kūriniai sukurs malonią atmosferą ir pradžiugins.

„Farmers Circle“ siekia aplinkos tvarumo

Nuostabus 500 hektarų ūkis vos valanda kelio automobiliu nuo Vilniaus augina ekologiškus produktus ir ypač daug dėmesio skiria aplinkos tvarumui. „Zero mile“ koncepcija garantuoja šviežumą ir kokybę. Į „Senatorių pasažą“ patenka vaisiai ir daržovės, žolelės, žole maitinamų angusų veislės galvijų ir laisvai laikomų vištų mėsa bei kiaušiniai, todėl galite būti tikri, kad jūsų maistas yra išskirtinis. Produktai sezoniniai, todėl visada atrasite naujovių. Ūkis netrukus bus atidarytas lankytojams, todėl galėsite patys įsitikinti, kaip auga jūsų maistas.

Verta pamatyti

Verta pamatyti

Idėjos pasimatymui Vilniuje
Idėjos pasimatymui Vilniuje

Susipažinkite su Vilniumi – tebūnie tai meilė iš pirmo žvilgsnio.

Gurmaniška pertraukėlė
Gurmaniška pertraukėlė

Ruoškite gomurį nepakartojamiems skoniams ir išragaukite Vilnių.

„Paupio turgaus“ skonio kelionė
„Paupio turgaus“ skonio kelionė

Pasiruoškite išskirtinei maisto patirčiai „Paupio turguje“ – tai naujausia Vilniaus maisto kultūros vieta, kuri suburia žmones prie stalo su išskirtinių skonių patiekalais.