Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Energetikos ir technikos muziejus

Vienas įdomiausių muziejų įsikūręs pirmojoje centrinėje Vilniaus elektrinėje, kuri, pradėjusi veikti 1903 m. vasarį, tapo tikru modernizacijos simboliu. XIX a. pab. iškilo realus poreikis pakeisti atgyvenusią dujinių ir žibalinių žibintų apšvietimo sistemą, o naujai – elektrinei – reikėjo didelių gamybinių pajėgumų. Po ilgų svarstymų 1901 m. parinkta vieta buvusio medienos sandėlio vietoje prie Neries ir per pusantrų metų jėgainė buvo užbaigta ir paleista.

Administracinio pastato bokštelį papuošė charakteringa skulptūra „Elektra“, kurioje elektrą įkūnijanti moteris nugali po jos kojomis kritusį fakelu nešiną Prometėją.

Jėgainė veikė iki 1998 m., 2003 m. joje įkurtas energetikos muziejus, ilgainiui tapęs kartu ir technikos muziejumi. Ekspozicijoje pristatomi ne tik išlikę elektrinės įrenginiai, bet ir fragmentai iš Lietuvos bei Vilniaus pramonės, transporto istorijos, vyksta paskaitos.

Būdami šioje vietoje galite įsivaizduoti, kad senojo Vilniaus laikais jau palikote Šnipiškes ir atsidūrėte gretimame Žvejų priemiestyje.

Adresas:
Rinktinės g. 2, Vilnius 09312Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Svetainė:
Darbo laikas:

II-VI: 10:00-18:30
I, VII: nedirba

Valstybinių švenčių dienomis muziejus nedirba

Kaina:

4  suaugusiems
2 moksleiviams, studentams, senjorams
0.75 € neįgaliems
Nemokamai su „Vilnius Pass”

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.