Gedimino kalnas

48 metrų aukščio kalnas yra viena aukščiausių vietų Vilniaus senamiestyje, tad iš čia puiku grožėtis 360 ° panoramomis. Iš vienos pusės matyti raudoni Senamiesčio stogai, o apsisukus - modernus miestas su stikliniais dangoraižiais ir netoliese tekančia Neries upe. Nepamirškite pažvelgti ir žemyn - tai unikalus šansas pamatyti Vilniaus katedrą iš viršaus. Į kalną galite užlipti pėsčiomis arba pasimėgauti kelione vieninteliu funikulieriumi Vilniuje.

Trumpa istorija

Šis erozinės kilmės šlaitas jau prieš daugiau nei penkis šimtmečius paverstas pilies įtvirtinimais. Legenda byloja, kad Didysis Kunigaikštis Gediminas susapnavo būtent ant šio kalno staugiantį Geležinį vilką, pranašaujantį apie šiose apylinkėse iškilsiantį didį miestą. Būtent ant šio kalno kunigaikštis 14 a. pastatė medinę pilį. Vėliau Vytautas Didysis čia pastatė mūrinę pilį, kurios likučius matome iki šių dienų.

1989 m. Gedimino kalnas tapo pradžios tašku Baltijos keliui. 2003 m. Vilniuje, ant Gedimino kalno, pradėjo veikti vienintelis funikulierius. 2019 m. kalno šlaite buvo rasti 1863–1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių palaikai.

Adresas:
Arsenalo g. 5, Vilnius 01143Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Svetainė:
Darbo laikas:

Balandis-rugsėjis:
I-VII: 10:00-21:00
Spalis-kovas:
I-VII: 10:00-20:00

Nedirba Velykų sekmadienį, lapkričio 1, 2 ir gruodžio 24, 25 dienomis

Kaina:

Užlipimas ant kalno nemokamas

Verta pamatyti

Trijų Kryžių kalnas
Trijų Kryžių kalnas

Trijų Kryžių kalnas stūkso dešiniajame Vilnelės krante, šalia santakos su Nerimi.