Naujos idėjos atkeliauja į Vilniaus stoties rajoną

Romantiška kelionė traukiniu? Gatvės maistas autentiškame vagone restorane? Vakaro koncertas su šokiais prie geležinkelio bėgių? Ar knygos ir muzika perone? Vilniaus geležinkelio stotis ir stoties rajonas atveria erdvę eksperimentams. Apsilankykite madingiausiame miesto rajone – čia kūrybiška energija virsta netikėtomis idėjomis, nemokamais koncertais, naujais skoniais ir šiuolaikiškais projektais. Ko tikėtis vietoje, kuri niekada nemiega?

Legendomis tapę klubai

Prie geležinkelio bėgių įsikūręs „Peronas“ iš tolo atpažįstamas ne tik dėl milžiniškos James Gandolfini skulptūros, bet ir dėl sklindančio šurmulio. „Perono“ terasoje po aukštu stogu galima šėlti klausantis muzikos ar tiesiog pasislėpti nuo perkaitusio miesto centro.

Nakvynės namuose „Jamaika“ vykstantys vakarėliai gali netikėtai nustebinti šiuolaikinio meno elementais, jamaikietiškai atsipalaidavusia atmosfera ir tarptautine publika. O kiek atokiau nuo stoties legendiniame klube „Kablys“ stogą kilnoja garsūs Lietuvos ir užsienio atlikėjai.

Iš tolo pastebimi barai

„Vijokliai Beer Garden“ terasoje šiltais vasaros vakarais laukia ramesnis poilsis. Baro „Love“ su vienais geriausių kokteilių mieste ieškokite pagal nedidelę neoninę iškabą prie į rūsį vedančių laiptukų. O barą „Dėvėti“ pastebėsite iš tolo dėl prie įėjimo besiburiuojančių žmonių ir geltonų plastiko užuolaidų – įžengę pro jas pateksite į kitą realybę.

Atpalaiduojantis geležinkelio stoties laukiamasis

Net jei nelaukiate traukinio ir nesiruošiate niekur keliauti, užsukite į geležinkelio stoties laukimo salę… paskaityti knygos ar pagroti pianinu. Kai žmonės skuba ir greitai keičiasi kaimynai, lengva atsipalaiduoti ir sustabdyti akimirką. Jei turite daugiau laiko, užsukite į Geležinkelių muziejaus salę daugiau sužinoti apie istoriją, pamatyti autentiškų reliktų ar apžiūrėti įspūdingų vaikyste kvepiančių maketų.

Vėlyvi pusryčiai po gero vakarėlio

Kai vakarėlis tęsiasi iki paryčių, reikia gerai pasistiprinti, kad galėtumėte vėl šėlti. Stoties rajone laukia vieni garsiausių vėlyvųjų pusryčių. „Holigans“ pasiūlys sočiausius ir energijos papildančius pusryčius, subalansuotus veganams ir vegetarams. Jei su draugais negalite sutarti, kokio maisto norite, užsukite į „Uptown bazaar“ ir susineškite pusryčius iš įvairiausių restoranų prie vieno stalo.

Verta pamatyti

Verta pamatyti

Įženkite į slapčiausius Vilniaus kiemelius
Įženkite į slapčiausius Vilniaus kiemelius

Besigrožint puikia Vilniaus senamiesčio architektūra lengva nepastebėti ramių, atokiau pasislėpusių kiemelių.

Stoties rajonas: kultūrinėms ir kulinarinėms kelionėms
Stoties rajonas: kultūrinėms ir kulinarinėms kelionėms

Vilniaus stoties rajonas išgyvena tikrą renesansą – iš atokių, nejaukių teritorijų tampa gyva, dirbti ir gyventi patrauklia, o taip pat ir jaunimo bei kultūros mėgėjų vertinama vieta.

Nepriklausoma respublika Vilniuje – Užupis
Nepriklausoma respublika Vilniuje – Užupis

Užupis – mažiausias, vos 0,6 km² ploto, Vilniaus rajonas, kurį nuo Vilniaus senamiesčio skiria Vilnelės upė.