Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Gražiausia pasaulyje Kalėdų eglė

Vilniaus Kalėdų eglė garsėja originaliomis idėjomis, ypatingomis puošmenomis ir magiška atmosfera. Jau ne vienus metus Lietuvos sostinės eglė pripažįstama gražiausia pasaulyje ir diktuoja pasaulines eglučių madas.

Tačiau svarbu ne tik grožis – miesto eglė atspindi tvarias idėjas: karkasas apkaišomas tikromis eglių šakomis, atvežtomis nugenėjus medžius miškuose. 
O dabar grįžkime į praeitį ir pažvelkime, kokios kalėdinės eglės žavėjo ne tik Lietuvą, bet ir pasaulį.

Modernioji 2020-ųjų Kalėdų eglė  

2020-aisiais Kalėdos buvo keistos ir tarsi atitolusios nuo realybės, nes šventinį laikotarpį visi leido namuose. Tačiau Vilniaus Kalėdų elgė neprarado stebuklo dvasios, kūrė šventinę nuotaiką ir skleidė džiaugsmą tiek Katedros aikštėje, tiek internetu! Eglės dizainas leido užtikrinti privalomą atstumą tarp žmonių ir subūrė žmones Kalėdų laikotarpiui. Tradicinis simbolis tapo Vilniaus įkūnijimu – modernus ir kūrybiškas, tačiau perteikiantis gilias mūsų tradicijas.  

Kalėdų eglė 2019 – „Šachmatai“

Praėjusių metų eglė paskelbė šachą ir matą visoms pasaulio eglėms ir nugalėjo gražiausiųjų rinkimus. Šachmatų tematika papuošta eglė – kaip karalienė su karališkos mėlynos spalvos suknele ir sidabriniu apsiaustu. Įsitaisiusi tarp Katedros varpinės ir Gedimino pilies bokštų, saugoma pėstininkų eilių eglė prikaustė viso pasaulio dėmesį.

Eglės tema puikiai atspindėjo ryšį tarp šių dienų ir istorijos – kuriantis Vilniui šachmatai buvo populiarus LDK didikų ir valdovų žaidimas. Portalas „European Best Destinations“ išrinko šią eglę gražiausia Europoje.

Kalėdų eglė 2018 – „Laikas“

2018 m. eglė visiems miestiečiams ir svečiams priminė apie bėgantį laiką. Užlipus į Katedros varpinės bokštą iš viršaus atsiskleidė ypatingas vaizdas – stilizuotas laikrodis. Tačiau ir ant žemės laukė nepamirštami įspūdžiai – pagal eglės šviesas buvo galima sužinoti laiką. Dinamiški stilizuoti laikrodžio krumpliaračiai, snaigės, pulsavo atitinkamo laikrodžio krumpliaračio tempu ir trumpam sustodavo kas 15 minučių, o pati kalėdinė eglė kas valandą sumirksėdavo tiek kartų, kiek tuo metu buvo valandų. „Euronews“ surengtame balsavime Vilniaus eglė pateko į geriausių pasaulio eglių dešimtuką.

Kalėdų eglė 2017 – purpurinė

Po savo skraiste eglė priglaudė visą Kalėdų miestelį. Ypatingą atmosferą sukūrė 70 tūkstančių lempučių ir 900 žaisliukų. Purpurinė eglės spalva – drąsus sprendimas, nes ši spalva nėra plačiai naudojama Lietuvos Kalėdų puošyboje. Pavyko! Eglė buvo pripažinta pačia gražiausia Kalėdų egle visoje Europoje.

Kalėdų eglė 2016 – eglutė skarota

Smaragdinė eglė, pasislėpusi po tviskančia skraiste iš 50 tūkstančių lempučių, tarsi sklendė virš Katedros aikštės. Pati eglė siekė 27 metrų aukštį, o bendras jos kompozicijos plotis apėmė 50 metrų. Žibėjo ne tik pati eglė, bet ir visas Kalėdų miestelis. Originaliu sprendimu eglė pakerėjo pasaulį – ji atsidūrė „The Huffington Post“ sudarytame gražiausių 2016 m. kalėdinių eglių sąraše.

Kalėdų eglė 2015 – „Pasaulis – vieni namai“

Tai pirmoji Vilniaus eglė, kurios viduje buvo galima apsilankyti ir net paklausyti lietuviškų pasakų. Eglė kvietė prisiminti vaikystės Kalėdas ir įsivaizduoti jaukų pasakų namelį. Apsnigti stogeliai, jaukūs žibintai, pro langus sklindanti jauki šviesa ir net balkonėlis atspindėjo pagrindinę temą, jog pasaulis – vieni namai. „The Guardian“ ir „The Huffington Post“ įtraukė Vilniaus eglę į gražiausių pasaulio eglių sąrašą, o kitais metais šios eglės idėją jau kopijavo kiti pasaulio miestai.

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.