Gedimino prospektas

Tai pagrindinė Vilniaus centro arterija, prasidedanti nuo Katedros aikštės, ir pasibaigianti prie LR Seimo rūmų. Šioje gatvėje gyvenimas verda aktyviausiai - čia įsikūrę pagrindinės valstybinės institucijos, šalia - kultūros centrai ir garsiausi teatrai, pramogų ir parduotuvių vietos. Dalis prospekto vakarais ir savaitgaliais skirta tik pėstiesiems, tačiau veiksmas čia nesiliauja - abipus gatvės daugybė barų ir restoranų. Žengdami prospektu nepamirškite stebėti, kaip keičiasi miesto architektūra - vos 1,8 km, tačiau pokyčiai akivaizdūs.

Trumpa istorija

XIX a. viduryje nutiesus geležinkelio liniją Sankt Peterburgas–Varšuva, Vilnius pradėjo sparčiau vystytis. Šalia Vilniaus senamiesčio augo nauji pramonės, prekybos ir gyvenamieji kvartalai. Šiuo laikotarpiu nutiesta ir nauja centrinė miesto gatvė – Georgijaus prospektas. Keičiantis valdžioms, keitėsi ir prospekto pavadinimai. Vėliau jis buvo vadinamas A. Mickevičiaus, Stalino, Lenino vardais, o 1989 m. tapo Gedimino prospektu – gatve, jungiančia istorinį miesto centrą, Katedros aikštę, su LR Seimo rūmais.

Visas prospektas yra užstatytas XIX-XX a. pastatais, kuriuose dabar įsikūrusios valstybės institucijos ir viešosios įstaigos, prekybos ir maitinimo įmonės.

Adresas:
Gedimino pr., VilniusGoogle Maps

Verta pamatyti

Vilniaus universitetas
Vilniaus universitetas

Vilniaus universitetas – vienas seniausių pasaulio universitetų. Jame veikia 12 fakultetų, mokosi apie 23 tūkstančiai studentų.